Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2475
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XXIII Finał WOŚP w boguszowskim MBP–CK

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 13 stycznia 2015, 7:47
Aktualizacja: 10:00
Autor: organizatorzy
Fot. organizatorzy
XXIII Finał WOŚP już za nami. Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach zorganizowała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Impreza hulała pełną piersią. Do pracy na rzecz WOŚP stawiło się 50 wolontariuszy, którzy kwestowali na terenie Boguszowa-Gorc, Witkowa oraz Jaczkowa. Organizator akcji Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury, przy współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Zespołu Szkół Samorządowych oraz Stowarzyszenia Sudety Offroad, przygotował dwie ciekawe i bardzo różnorodne imprezy.

W boguszowskim rynku grano już od sobotniego poranka. Pod Centrum Kultury stanął kiermasz ciast przygotowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny. Sprzedawane były też cieszące się olbrzymim powodzeniem WOŚP-owe piernikowe serca przygotowane przez Elżbietę Gajewską - dyrektora MBP-CK oraz krokiety przygotowane przez Halinę Bieniecką, a wszystko to oczywiście za przysłowiowy wrzut do puszki. Po południu natomiast w sali widowiskowej MBP-CK odbył się klimatyczny koncert, pełen uniesień i pięknego śpiewu. Artyści zaprezentowali najpiękniejsze pieśni z repertuaru Il Divo, Josha Grobana, Andrea Bocelliego oraz wiele innych, przejmujących utworów. Wszystko to można było usłyszeć w wykonaniu Nairy Ayvazyan oraz jej gości specjalnych - tenora Sylwestra Targosza Szalonka, który wystąpił wraz z partnerką sceniczną Beatą Mańkowską.

To wyjątkowe wydarzenie mogło się odbyć tylko dzięki usilnym staraniom szefowej biblioteki, dyrektor Elżbiety Gajewskiej, która nie tylko dowodziła całością prac związanych z sobotnią i niedzielną imprezą, ale także skutecznie namówiła artystów do występu
w Boguszowie. Popołudniowy koncert wzbudził zachwyt wśród licznie zgromadzonej widowni, co wymiernie przełożyło się na dochód z licytacji prowadzonych w przerwach koncertu. Licytację prowadziła aktorka Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu Bożena Oleszkiewicz.

W niedzielę 11 stycznia gwarno i wesoło było w boguszowskim Rynku już od poranka, gdzie odbył się pokaz pojazdów terenowych. Dla odważnych Stowarzyszenie Offroad Sudety przygotowało nie lada atrakcje - można było skorzystać z przejażdżki Offroad Taxi, czyli skorzystać z przejażdżki pojazdami typu Extreme, Adventure, Turistic po okolicznych bezdrożach również za przysłowiowy ,,wrzut do puszki”. Organizatorzy WOŚP nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta i wolontariuszach. Przygotowano dla nich występ Teatru Krewni i Znajomi Królika w spektaklu pt. ODDANY PRZYJACIEL oraz niesamowity pokaz magii i czarów w wykonaniu iluzjonisty Michała Sośniaka.

Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego Światełka do nieba, które zakończyło XXIII zbiórkę na rzecz WOŚP.

Dzięki doskonałej organizacji całej akcji oraz hojności mieszkańców udało się zebrać 17 526,65 zł. Ten wielki dar przekazany na rzecz Fundacji WOŚP po raz kolejny pokazał, że mieszkańcy miasta mają wielkie serca.

Organizatorzy dziękują sponsorom, ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, bez których XXIII finał WOŚP nie miałby racji bytu.

Tekst i foto: organizatorzy

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Czytelnik 13-01-2015 9:56
"To wyjątkowe wydarzenie mogło się odbyć tylko dzięki usilnym staraniom szefowej biblioteki, dyrektor Elżbiety Gajewskiej, która nie tylko dowodziła całością prac związanych z sobotnią i niedzielną imprezą, ale także skutecznie namówiła artystów do występu w Boguszowie." A czy to jakaś szczególna zasługa, że dyrektor powołany do takich zadań je realizuje???Kto pisał ten artykuł dyrektorka czy jej zastępca? Kryptoreklama w najgorszym wydaniu. Wstyd.Podkreślać trzeba zasługi osób, które z sercem wykonują takie działania a nie z obowiązku zawodowego.
~ 13-01-2015 13:35
Fajna impreza.
~zdz 53 13-01-2015 16:13
A gdzie zdjęcia tych osób, które zbierały pieniądze do puszek?
~Koko 13-01-2015 17:36
Swietnie przygotowana impreza każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Do czytelnika jeśli uważasz, że taka impreza nie wymaga pracy i zaangażowania to zajmij sie organizacja za rok. Wtedy bedziesz oceniac.
~AS 13-01-2015 19:11
Skromna ta impreza w Gorcach. Do południa uczniowie i nauczyciele zbierali pieniądze. Na Witoldzie impreza dopiero po 15.00. Dlaczego szkoła przyłączyła się do biblioteki a nie do CK Witold.
~Adam 13-01-2015 19:59
a ja myślałem że gwiazdą imprezy były autka terenowe a to była dyrektorka!
~olala! 13-01-2015 20:20
Mamo chwalą nas! Kto? Wy mnie, a ja was! Do namysłu...
~barakuda 13-01-2015 20:51
Byłam na koncercie - wspaniały !! Impreza udana .
~barakuda 13-01-2015 20:54
Byłam na koncercie - wspaniały !! Impreza udana .
~skorpionki 15-01-2015 16:27
Skoda że zabrakło współpracy z Gorcami, bo tam biblioteka nic nie zorganizowała. Dobrze że Centrum WITOLD stanął na wysokości zadania i zorganizowano WOŚP wprawdzie była to impreza zamknięta ale bardzo udana. Ciekawe jak będzie za rok?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group