Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2431
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: XXIII Finał WOŚP w boguszowskim MBP–CK

Wtorek, 13 stycznia 2015, 7:47
Aktualizacja: 10:00
Autor: organizatorzy
REGION, Boguszów-Gorce: XXIII Finał WOŚP w boguszowskim MBP–CK
Fot. organizatorzy
XXIII Finał WOŚP już za nami. Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach zorganizowała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Impreza hulała pełną piersią. Do pracy na rzecz WOŚP stawiło się 50 wolontariuszy, którzy kwestowali na terenie Boguszowa-Gorc, Witkowa oraz Jaczkowa. Organizator akcji Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury, przy współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Zespołu Szkół Samorządowych oraz Stowarzyszenia Sudety Offroad, przygotował dwie ciekawe i bardzo różnorodne imprezy.

W boguszowskim rynku grano już od sobotniego poranka. Pod Centrum Kultury stanął kiermasz ciast przygotowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny. Sprzedawane były też cieszące się olbrzymim powodzeniem WOŚP-owe piernikowe serca przygotowane przez Elżbietę Gajewską - dyrektora MBP-CK oraz krokiety przygotowane przez Halinę Bieniecką, a wszystko to oczywiście za przysłowiowy wrzut do puszki. Po południu natomiast w sali widowiskowej MBP-CK odbył się klimatyczny koncert, pełen uniesień i pięknego śpiewu. Artyści zaprezentowali najpiękniejsze pieśni z repertuaru Il Divo, Josha Grobana, Andrea Bocelliego oraz wiele innych, przejmujących utworów. Wszystko to można było usłyszeć w wykonaniu Nairy Ayvazyan oraz jej gości specjalnych - tenora Sylwestra Targosza Szalonka, który wystąpił wraz z partnerką sceniczną Beatą Mańkowską.

To wyjątkowe wydarzenie mogło się odbyć tylko dzięki usilnym staraniom szefowej biblioteki, dyrektor Elżbiety Gajewskiej, która nie tylko dowodziła całością prac związanych z sobotnią i niedzielną imprezą, ale także skutecznie namówiła artystów do występu
w Boguszowie. Popołudniowy koncert wzbudził zachwyt wśród licznie zgromadzonej widowni, co wymiernie przełożyło się na dochód z licytacji prowadzonych w przerwach koncertu. Licytację prowadziła aktorka Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu Bożena Oleszkiewicz.

W niedzielę 11 stycznia gwarno i wesoło było w boguszowskim Rynku już od poranka, gdzie odbył się pokaz pojazdów terenowych. Dla odważnych Stowarzyszenie Offroad Sudety przygotowało nie lada atrakcje - można było skorzystać z przejażdżki Offroad Taxi, czyli skorzystać z przejażdżki pojazdami typu Extreme, Adventure, Turistic po okolicznych bezdrożach również za przysłowiowy ,,wrzut do puszki”. Organizatorzy WOŚP nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta i wolontariuszach. Przygotowano dla nich występ Teatru Krewni i Znajomi Królika w spektaklu pt. ODDANY PRZYJACIEL oraz niesamowity pokaz magii i czarów w wykonaniu iluzjonisty Michała Sośniaka.

Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego Światełka do nieba, które zakończyło XXIII zbiórkę na rzecz WOŚP.

Dzięki doskonałej organizacji całej akcji oraz hojności mieszkańców udało się zebrać 17 526,65 zł. Ten wielki dar przekazany na rzecz Fundacji WOŚP po raz kolejny pokazał, że mieszkańcy miasta mają wielkie serca.

Organizatorzy dziękują sponsorom, ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, bez których XXIII finał WOŚP nie miałby racji bytu.

Tekst i foto: organizatorzy

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group