Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3449
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Z biegiem rzeki – ciekawa atrakcja Zakopanego

Sobota, 2 maja 2020, 10:18
Aktualizacja: 10:49
Autor: red
Kraj: Z biegiem rzeki – ciekawa atrakcja Zakopanego
Fot. użyczone
Samo w sobie Zakopane nie kojarzy się raczej z wodą. Góry, lasy i polany – owszem. Ale woda? Niekoniecznie. Ale nie do końca jest to prawdą. Bo przecież podczas wczasów atrakcje Zakopanego nie ograniczają się do samego miasta. W pobliżu, z bezproblemowym dostępem, można skorzystać z wielu innych, ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Jednym z nich jest spływ Dunajcem. Spokojny i stabilny na tratwach, albo bardziej żywiołowy na pontonach. Co wolicie?

Spływ Dunajcem z Zakopanego

Jedna z najstarszych atrakcji regionu, to spływ na tratwach po wodach Dunajca. Flisacy oferowali je już dziesiątki lat temu, i chociaż od tego czasu wiele się zmieniło, to sama trasa i rzeka – nieszczególnie. Na szczęście, bo tak zwany przełom Dunajca to jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko na mapie Polski, ale wręcz Europy. Oglądanie Pienińskiego Parku Narodowego z pokładu tratwy to przeżycie, które każdy wspomina bardzo miło. Nie ma osoby, na której nie robi wrażenia majestat rozciągających się nad głowami skał, porastających brzegi rzeki lasów. Do tego szmer wody, spokojnie przepływającej pod powoli płynącymi tratwami...

Do tej atrakcji ciągną turyści nie tylko z samych Pienin. Wystarczy przecież nawet nie godzina drogi, by dojechać na spływ Dunajcem z Zakopanego. Bilety zaś zarezerwować można już przed wyjazdem, za pośrednictwem https://www.cot.pl/splyw-dunajcem-zakopane, o co warto zadbać, bo ta atrakcja corocznie przyciąga ogrom chętnych.

Rafting po Dunajcu z Zakopanego

Leniwy spływ rzeką na tratwach, choć urokliwy i pełen pięknych widoków, dla niektórych jest zbyt spokojny. Pragną oni trochę większych emocji i lekkiego zastrzyku adrenaliny. Dlatego też wybierają inny sposób na pokonanie rzeki.

Rafting na Dunajcu, czyli spływ pontonowy, również uzyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Wbrew pozorom tu też nie ma większych ograniczeń wiekowych czy też kondycyjnych. Decydując się bowiem na taki spływ, na przykład za pośrednictwem https://www.cot.pl/rafting-zakopane-dunajec, uczestnicy dostaną odpowiednie zabezpieczenie i towarzystwo instruktora. Sama rzeka zaś należy to łatwych do pokonania. Bystrzyny czy wiry nie są groźne, chociaż na pewno dla amatorów bardzo widowiskowe. Do tego oczywiście cały czas podróży towarzyszy piękno pienińskiego krajobrazu. To właśnie dzięki niemu ta przygoda smakuje tak wyjątkowo...

Samo skorzystanie z takiej wycieczki również jest proste. Bez większego problemu można wybrać się na rafting Dunajcem z Zakopanego i Podhala. Tam spędzając większość czasu, a atrakcji szukając w okolicy, wybierając z nich co najlepsze. W samym Zakopanem organizacją spływów pontonowych zajmuje się firma COT, https://www.cot.pl/, która dzięki ponad piętnastu lat doświadczenia jest w stanie stanąć na wysokości zadania i zapewnić faktycznie piękną przygodę. I dla lubiących stateczną podróż tratwą i dla miłośników machania wiosłem i walki z rzeką o własnych siłach.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group