Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3286
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: „Z gitarą na stoku” spotkaliśmy się po raz trzeci...

Wtorek, 13 września 2011, 16:14
Aktualizacja: Środa, 14 września 2011, 7:45
Autor: PAW
REGION, Głuszyca: „Z gitarą na stoku” spotkaliśmy się po raz trzeci...
Fot. użyczone
W Łomnicy zakończył się organizowany przez Centrum Kultury – MBP w Głuszycy III Festiwal „Z gitarą na stoku”. Tym razem z koncertami wystąpili: Piotr Płaza (wcześniej Burda Duo), Szymon Zychowicz oraz zespoły Chwila Nieuwagi i Bieguni.

Tegorocznemu festiwalowi sprzyjała nie tylko publiczność, ale także pogoda, sympatyczna atmosfera i bliski kontakt z wykonawcami. Stok pod Łomnicką Chatą tworzył dla pasjonatów poezji śpiewanej niesamowity, naturalny amfiteatr. Niecodziennemu spotkaniu z muzyką i poezją uroku dodawały zapalone o zmroku ogniska i wielki księżyc, który zamiast latarek oświetlał uczestnikom drogę powrotną.

W tym roku festiwal poszerzony został o przegląd wykonawców lokalnych. Jego misją było ukazanie “na światło dzienne” talentów skrywanych, jeszcze nieznanych, które są bogactwem naszych gmin. Dzień przed festiwalem odbyły się przesłuchania wykonawców w czterech kategoriach. Wyłonieni laureaci mogli zaprezentować się dnia następnego na festiwalowej scenie. Nagrody główne otrzymali: Magdalena Majda (Radków) w kat. dziecięcej, Martyna Wabich (Mieroszów) w kat. młodzieży, Jacek Szatkowski (Głuszyca) w kat. solistów i grupa Berit (Głuszyca) w kat. zespołów. Wyróżnienia przyznano: Krzysztofowi Kobielcowi (Wałbrzych), Wacławowi Wilińskiemu (Bielawa), Patrycji Komperda (Radków) i Sebastianowi Kowalikowi (Jedlina-Zdrój). Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali gitary klasyczne ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Gminę Głuszyca. Gmina Głuszyca ufundowała również pozostałe nagrody dla wyróżnionych artystów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group