Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3229
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Z konta zniknęło 11 tysięcy

Sobota, 24 września 2022, 6:33
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Z konta zniknęło 11 tysięcy
Fot. KMP Wałbrzych
Ponad 11 tysięcy złotych stracił 64–letni mężczyzna, którego zmanipulowali oszuści. Przestępcy twierdzili, że jego pieniądze w banku są zagrożone i należy wypłacić je z konta.

Metod działania oszustów jest wiele, cel tylko jeden – skłonić do przekazania pieniędzy. Niestety przekonał się o tym mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który stracił po rozmowie z przestępcami ponad 11 tysięcy złotych. Mężczyzna odebrał połączenie od osoby, która rzekomo miała być pracownikiem banku. W rozmowie przekonywała, że pieniądze na koncie są zagrożone i należy szybko działać, żeby ich nie stracić. Oszust polecił zainstalować na telefonie aplikacji, poprzez którą pokrzywdzony zalogował się do banku.

Później sprawy potoczyły się błyskawicznie. 64-latek rozmawiając cały czas z rzekomym pracownikiem banku autoryzował trzy przelewy na różne kwoty. Po zakończonej rozmowie mężczyzna skontaktował się z infolinią banku chcąc upewnić się, co dalej z jego kontem i pieniędzmi. Jakież było zdziwienie 64-latka, gdy dowiedział się, że padł ofiarą oszustwa. W wyniku procederu przestępczego z jego konta zniknęło ponad 11 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
5
33%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
2
13%
Złości
6
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group