Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 5494
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Z myślą o służbie w policji

Środa, 1 lutego 2023, 9:30
Aktualizacja: 11:01
Autor: red
Wałbrzych: Z myślą o służbie w policji
Fot. KMP Wałbrzych
W siedzibie wałbrzyskiej komendy odbyło się spotkanie dla uczniów klas mundurowych z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu. Młodzież miała szansę z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. Uczniowie spotkali się również z Komendantem Miejskim Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztofem Lewandowskim. Ponadto zwiedzili budynek komendy oraz zapoznali się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki.

Czy każdy może zostać policjantem? Jak wygląda codzienna praca stróżów prawa? Jakie są zasady rekrutacji? Odpowiedź na te i inne z tego zakresu pytania, poznali uczniowie klas mundurowych z IV Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, którzy odwiedzili wczoraj siedzibę wałbrzyskiej komendy. Podczas spotkania funkcjonariusze asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek i st.sierż. Aleksander Karkosz opowiedzieli o specyfice pracy w różnych wydziałach, a także zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji. Następnie młodzież zapoznała się między innymi z wymogami jakie należy spełnić żeby zostać policjantem, a także z jakich etapów składa się postępowanie kwalifikacyjne.

Kolejnym punktem spotkania, było zwiedzanie siedziby komendy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsca, do których nie każdy może mieć dostęp. Młodzież obejrzała m.in. pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz pracownię technika kryminalistyki, który opowiedział na czym polega jego praca oraz zademonstrował w jaki sposób wykonuje się daktyloskopię. Odwiedzili również salę odpraw patroli ruchu drogowego, gdzie dowidzieli się w jakiś sposób policjanci przygotowują się do codziennej służby i zapoznali się z wykorzystywanym przez nich sprzętem.

Uczniowie mieli również niepowtarzalną okazje porozmawiać z Komendantem Miejskim Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztofem Lewandowskim, który zaprosił ich do swojego gabinetu.

Wśród uczestników spotkania były osoby, które już deklarują, iż w przyszłości planują zostać policjantami. Mamy nadzieję, że ich życiowe plany nie zmienią się i już niedługo będziemy mogli im służyć radą i zawodowym doświadczeniem.

Twoja reakcja na artykuł?

7
32%
Cieszy
5
23%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
18%
Złości
6
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group