Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5161
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Z nożem na taksówkarza

Piątek, 24 listopada 2023, 13:20
Autor: red
Wałbrzych: Z nożem na taksówkarza
Fot. KMP Wałbrzych
24–letni mężczyzna oraz 31–letnia kobieta, którzy kilka dni temu w środku nocy przy użyciu noża zaatakowali taksówkarza jednej z korporacji działających na terenie naszego miasta, w ciągu kilku dni od zdarzenia trafili w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy.

Była noc z niedzieli na poniedziałek. Przed godziną pierwszą w nocy to miał być kolejny normalny kurs dla jednego z wałbrzyskich taksówkarzy. Na Nowym Mieście do taksówki wsiadła para i poprosiła najpierw o podwiezienie do sklepu całodobowego, a następnie na Biały Kamień.

Po przyjeździe z pasażerami na ul. Prostą w Wałbrzychu pokrzywdzony został nagle zaatakowany. Mężczyzna przyłożył mu nóż do szyi, a będąca z nim kobieta ukradła z taksówki telefon komórkowy, pieczątkę i gotówkę. Taksówkarz podczas szamotaniny zdołał odeprzeć atak agresorów i wyrwał nóż napastnikowi raniąc się w dłoń. Sprawcy jednak uciekli, a wtedy 35-latek zaalarmował o zdarzeniu policjantów.

Na miejscu mundurowi przeprowadzili oględziny zabezpieczając szereg dowodów, w tym właśnie wspomniany nóż. Przeprowadzone następnie czynności operacyjne doprowadziły policjantów do jednego z mieszkań na Nowym Mieście. To właśnie tam już w środę po południu podejrzani zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy. Napastnikami okazali się 24-letni wałbrzyszanin oraz jego 31-letnia znajoma.

W trakcie czynności procesowych oboje przyznali się do przestępstwa. Zebrany w sprawie przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuraturze skierować wniosek o areszt do sądu dla podejrzanych. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu oboje zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech najbliższych miesięcy. Za dokonanie rozboju przy użyciu noża jako niebezpiecznego narzędzia grozi im 20-letni pobyt za kratami więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
12%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
12%
Złości
24
71%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group