Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3291
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Z PCK W Światowym Dniu Pierwszej Pomocy

Poniedziałek, 22 września 2014, 13:58
Autor: red
Wałbrzych: Z PCK W Światowym Dniu Pierwszej Pomocy
Fot. użyczone
Już trzeci rok z rzędu w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu odbywają się spotkania z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo
oraz wspomagającymi działania profilaktyczno – pomocowe w mieście i w regionie wałbrzyskim.

Tym razem gościem spotkania realizowanego w ramach programu profilaktycznego "Bezpieczne Piątki" Szkolnej Formacji Obrony Cywilnej pod opieką nauczyciela Szczepana Dębowskiego był Kierownik Delegatury Polskiego Czerwonego Krzyża w Wałbrzychu - Andrzej Nowicki. Wizyta tym bardziej oczekiwana i radosna, gdyż przez dłuższy okres działalność Polskiego Czerwonego Krzyża w Wałbrzychu była zawieszona i właśnie gruntowną budową od podstaw nowych struktur PCK zajął się Kierownik Delegatury, który w swoich planach ma stworzenie w regionie prężnie działającego ośrodka.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zagadnieniami z zakresu udzielania pomocy humanitarnej w czasie klęsk i wojen, pomocy socjalnej, nauki pierwszej pomocy, prowadzenia zabezpieczeń medycznych imprez masowych oraz rozpowszechniania znajomości międzynarodowego prawa konfliktów zbrojnych. Jednak największą część dyskusji poświęcono zagadnieniom dotyczącym propagowania idei honorowego krwiodawstwa. Uczniowie mieli możliwość uzyskania podstawowych wiadomości z zakresu publicznej służby krwi oraz wymogów, jakie musi spełnić osoba pragnąca zostać dawcą. Nie obyło się bez pytań dotyczących samego procesu poboru krwi, możliwych powikłań, jak również ilości dawców w mieście, regionie i województwie.

Spotkanie miało na celu uwrażliwienie młodych ludzi na niesienie pomocy osobom potrzebującym i poszkodowanym.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group