Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 1872
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z referatem do Oksfordu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 19 października 2016, 11:08
Autor: red
Fot. PWSZ Wałbrzych
Dr Piotr Szymaniec z Instytutu Społeczno–Prawnego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, jako jedyny uczestnik z Polski, wziął udział w prestiżowej IV Konferencji Międzynarodowego Konsorcjum Studiów nad Prawem i Religią (International Consortium for Law and Religion Studies: ICLARS)

Konferencja ta, gromadząca uznanych specjalistów w zakresie badań nad związkami prawa i religii z całego świata, odbyła się w St. Hugh’s College w Oksfordzie.

Dr Szymaniec, który prowadzi badania w ramach realizowanego w PWSZ Wałbrzych grantu NCN „Analiza i diagnoza przestrzeni wolności religijnej w wybranych sąsiadujących krajach Europy (Polska, Czechy, Niemcy)”, wystąpił tam z referatem poświęconym rozumieniu wolności religijnej w najnowszym orzecznictwie polskiego Trybunału Konstytucyjnego.

Warto tdodać, że w konferencji wzięli udział prof. Jiří Rajmund Tretera i doc. dr hab. Záboj Horák z Uniwersytetu Karola w Pradze, którzy w grancie występują w roli ekspertów. Dr Szymaniec współpracuje z nimi także na gruncie Stowarzyszenia Prawa Kościelnego (Společnost pro církevní právo) w Pradze, którego jest członkiem.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group