Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3076
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Z reniferami i Mikołajem

Sobota, 3 grudnia 2011, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: PAW
Wałbrzych: Z reniferami i Mikołajem
Fot. organizatorzy
Dwa sympatyczne renifery spotkać będzie można 3 i 4 grudnia pod Galerią Victoria.

Na co dzień pasą się na łąkach… w Zakopanem, w gospodarstwie Mariana Pędzimęża. Ale czas świąt jest dla reniferów bardzo pracowity – dzieci czekają…

Już od kilku lat pozują do zdjęć i jeżdżą na świąteczne imprezy. Pochodzą z Finlandii. Siedem lat temu sprowadził je do Polski Marian Pędzimąż. Spodobały mu się te sympatyczne zwierzaki i postanowił otworzyć ich hodowlę. Dziś stado liczy kilkanaście sztuk.
- Są naszymi ulubieńcami i mają u nas dobrze. Pracują tylko zimą i to najczęściej w Zakopanem. Tylko czasem wywozimy je do innych miast. Przez resztę roku leniuchują i zajmują się głównie spaniem i jedzeniem - opowiada właściciel.

Zwierzęta o pięknym porożu i miękkim, puszystym, szarym futrze najbardziej znane są z tego, że ciągną zaprzęg świętego Mikołaja. W Wałbrzychu także pojawią się z pięknymi saniami, w towarzystwie Mikołaja.

W sobotę i niedzielę od 12.00 do 19.00 dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie z pięknym zaprzęgiem, pogłaskać zwierzaki, także podpytać opiekunów o ich zwyczaje i upodobania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group