Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5852
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Z wizytą w Pszczynie

Poniedziałek, 27 maja 2024, 8:34
Aktualizacja: 13:15
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Z wizytą w Pszczynie
Fot. użyczone
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę w Pszczynie z okazji Daisy Days.

Uczniowie „Piętnastki” mieli wyjątkową okazję odwiedzić zaprzyjaźnioną Szkołę w Pszczynie, uczestnicząc w obchodach Daisy Days. Wizyta była pełna atrakcji i niezapomnianych wrażeń, a program przygotowany przez gospodarzy, dostarczył wiele cennych doświadczeń i wiedzy na temat historii oraz kultury regionu.

Na początku zachwycił wszystkich swoim majestatem i bogatą historią Zamek w Pszczynie. Uczniowie mogli podziwiać wspaniałe, bogato zdobione wnętrza oraz dowiedzieć się więcej o historii rodu Hochbergów, księżnej Daisy i życiu ówczesnej arystokracji śląskiej.
Następnie uczestnicy wyprawy odwiedzili Skansen - Zagrodę Wsi Pszczyńskiej, zobaczyli, jak wyglądało życie na wsi w dawnych czasach. Z bliska przyjrzeli się tradycyjnym chatom i sprzętom rolniczym, co pozwoliło im lepiej zrozumieć przeszłość regionu.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również Zagroda Żubrów. Tam z kolei czekała na wszystkich niepowtarzalne okazja podziwiania tych majestatycznych zwierząt z bliska.

Kolejnym szczególnym wydarzeniem była wizyta w ratuszu, podczas której uczniowie spotkali się z wiceburmistrz Pszczyny – panią Magdaleną Czarnecką. Spotkanie to było doskonałą okazją do zadawania pytań i dowiedzenia się więcej o funkcjonowaniu miasta oraz roli samorządu.

Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli również w licznych atrakcjach na Rynku, które zostały przygotowane z okazji Daisy Days. Wśród nich znalazły się pokazy i występy artystyczne. Dostarczyły one wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Wręcz zachwyt wzbudził natomiast wieczorny pokaz animacji świetlnych, m.in. na fasadach budynków.

Wizyta w Pszczynie, podobnie jak ta ubiegłoroczna, była nie tylko okazją do poznania nowych miejsc i osób, ale także do pogłębienia więzi między naszymi szkołami partnerskimi. Dzieci wróciły do domu pełne pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i wiedzy, która z pewnością będzie miała wpływ na ich dalszy rozwój oraz obraz otaczającego świata.

Serdecznie dziękujemy, za ciepłe przyjęcie i gościnność, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej wizyty, a szczególnie dyrektorowi naszej zaprzyjaźnionej szkoły w Pszczynie panu Witoldowi Wiktorczykowi i pani Edycie, która opiekowała się nami w czasie pobytu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne przedsięwzięcia i rewizytę przyjaciół z Pszczyny.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group