Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 2490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Za kradzież i groźby karalne odpowie przed sądem

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 20 września 2017, 6:42
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wykradła starszemu mężczyźnie z mieszkania telewizor oraz groziła mu pozbawieniem życia. 28–letnia kobieta bez stałego miejsca zameldowania stanie teraz przed sądem.

Poszkodowany 71-letni wałbrzyszanin oświadczył policjantom, że wynajmował jeden z pokojów swojego mieszkania 28-letniej kobiecie. Ta w trakcie wyprowadzki miała wykraść z jednego z pomieszczeń telewizor o wartości 850 złotych. Dodatkowo telefonicznie poprzez SMS-y 28-latka kierowała w stosunku do mężczyzny groźby karalne o pozbawieniu go życia.

Bezpośrednio po zgłoszeniu otrzymanym 17 września 2017 roku około godziny 15:30 policjanci referatu wywiadowczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu rozpoczęli poszukiwania wskazanej kobiety, która nie miała stałego miejsca zameldowania. Funkcjonariusze dzięki informacji własnej oraz bardzo dobrej pracy operacyjnej w niedługim czasie ustalili, gdzie przebywa 28-latka i zatrzymali ją. Kobieta podczas czynności procesowych oświadczyła, że telewizor już sprzedała.

Mundurowi prowadzą obecnie działania w celu odzyskania skradzionego mienia. Za przestępstwo kradzieży podejrzanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie gróźb karalnych kolejne 2 lat więzienia.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group