Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3353
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Za nami 11 edycja Konkursu Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon

Poniedziałek, 28 listopada 2016, 13:17
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Za nami 11 edycja Konkursu Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon
Fot. UM Boguszów–Gorce
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie–Gorcach przeprowadził 11 edycję Konkursu p.n. „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Boguszowa–Gorc – Waldemara Kujawy na terenie Centrum Kulturalno–Kongresowym „WITOLD” w Boguszowie–Gorcach.

Na tegoroczne spotkanie grup śpiewających piosenkę turystyczną zgłosiło się 9 szkół, szkolnych kół turystycznych oraz ognisk muzycznych z powiatu wałbrzyskiego. Łącznie wystąpiło 12 solistów oraz 9 zespołów rywalizujących między sobą w 6 kategoriach. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania i wykonania piosenek turystycznych. W przerwie świetnie zaprezentowały się Przedszkolaki z Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach. Nie zapomniano także o opiekunach, którzy za wniesiony wkład w przygotowanie uczestników do konkursu otrzymali podziękowania.

Współorganizatorami Konkursu byli: Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach, Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, Centrum Kulturalno-Kongresowe „WITOLD” w Boguszowie-Gorcach oraz PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu.

JURY w składzie: Sylwia Mielczarek, Sylwia Dąbrowska, Jan Beszterecha po przesłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło przyznać następujące miejsca:

w kategorii szkoły podstawowe – soliści:

1. Marta ŚWIĄTEK - Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, opiekun Katarzyna Pierzchała

2. ex aequo Magdalena MIARA - Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze, opiekun Anna Janik oraz Justyna GOŁĘBIOWSKA - Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, opiekun Małgorzata Owczarczak

3. Julia WOŹNIAK - Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze – Filia w Witkowie Śląskim, opiekun Edyta Igras

w kategorii szkoły podstawowe – zespoły:

1. Maja KĘSKA, Nikola KOPCZYŃSKA, Magdalena SOSIALUK, Alicja SZAREK, Alicja WZGARDA - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach, opiekun Barbara Stolarczyk

2. Karolina DUDEK, Hanna KOZAŃ, Julia KOŻUCH, Magdalena MIARA, Dominika MRÓWKA - Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze, opiekun Anna Janik

3. Aleksandra MALINOWSKA, Emilia RESPONDEK, Patrycja SOBIES, Sandra TOPOLEWSKA, Wiktoria WOJNAROWSKA - Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze – Filia w Witkowie Śląskim, opiekun Edyta Igras

w kategorii szkoły gimnazjalne – soliści:

1. Patrycja BĄBEL - Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, opiekun Katarzyna Pierzchała

2. Gabriela ZIMNA - Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie-Gorcach, opiekunowie Barbara Stolarczyk i Artur Ciempa

3. ex aequo - Julia FURTAK - Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze, opiekun Anna Janik oraz Aleksandra ŁAGOWSKA - Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie-Gorcach, opiekunowie Barbara Stolarczyk i Artur Ciempa

w kategorii szkoły gimnazjalne – zespoły:

1. Barbara ADAMCZAK, Małgorzata CHOLEWA, Emilia NOWAK, Natalia NOWAK, Gabriela OWCORZ -
Prywatne Gimnazjum Żeńskie Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu, opiekun Anna Mansfeld

2. Aleksandra ŁAGOWSKA, Angelika KAMIŃSKA, Dagmara SIEMIASZKO, Gabriela ZIMNA - Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie-Gorcach, opiekunowie Barbara Stolarczyk i Artur Ciempa

3. Wiktoria BUZAREWICZ, Aleksandra CZERNIK, Klaudia KRAJEWSKA, Weronika MACIOSZ, Klaudia PORĘBA - Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze, opiekun Anna Janik

4. Martyna ROSIAK, Karolina STUDZIENNA - Gimnazjum Nr 12 – Zespół Szkół Nr 1 w Wałbrzychu, opiekun Grzegorz Sakowicz

w kategorii szkoły średnie – soliści:

1. Marta OKNIŃSKA - I Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Nr 1 Wałbrzychu, opiekun Artur Ciempa

2. Konrad Wosak - I Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Nr 1 Wałbrzychu, opiekun Grzegorz Sakowicz

3. ex aequo - Natalia RUDNICKA - Zespół Szkół w Szczawnie Zdroju, opiekun Artur Ciempa oraz Weronika STROISZ - Zespół Szkół w Szczawnie Zdroju, opiekun Artur Ciempa

w kategorii szkoły średnie – zespoły:

1. Iga DOMOWICZ, Wojciech FRYSZER, Adam WYCHOWAŁEK - I Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Nr 1 Wałbrzychu, opiekun Grzegorz Sakowicz

2. Violetta BUJACZ, Bartosz CHĘTNIK, Julia KALETA, Marta PIWECKA, Natalia RUDNICKA - Zespół Szkół w Szczawnie Zdroju, opiekun Artur Ciempa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group