Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1697
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Za nami kolejna premiera w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 5 marca 2017, 12:06
Autor: red
Fot. Robert Bajek
"Mały Ktoś i Pogromca Potworów" to kolejna propozycja, jaką przygotował wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Premiera spektaklu odbyła się wczoraj.

Scenariusz i reżyseria: Ewelina Ciszewska
Scenografia: Paulina Kasiukiewicz, Ewelina Ciszewska
Muzyka: Łukasz Damrych
Reżyseria świateł: Robert Baliński
Kostiumy: Ewelina Ciszewska

Obsada:
Paweł Pawlik
Paweł Kuźma
Katarzyna Kłaczek
Jakub Grzybek
Kamil Król
Bożena Oleszkiewicz
Maly-Ktos_Plakat
Publiczność: 4+
Czas trwania: 55 minut

OPIS SPEKTAKLU

Spektakl Eweliny Ciszewskiej, to zabawna historia, opowiadająca o poszukiwaniu tożsamości i budowaniu poczucia własnej wartości. Pewien nieśmiały chłopiec, 5 letni Wiktor, ucieka przed światem do krainy własnej wyobraźni. Jej odzwierciedleniem są rysunki chłopca. Nie mając przyjaciół powołuje do życia Małego Ktosia.
Reżyserka snuje opowieść drogi, zupełnie podobną do tej, z której właśnie wróciłeś lub jeszcze się nie wybrałeś. To podróż, w której odkryjesz siebie, pokonasz własne strachy, uwierzysz w swoje możliwości, przekonasz się, że warto pytać by nie błądzić i nigdy nie oceniać po pozorach.
„Mały Ktoś i Pogromca Potworów”, to bajka muzyczna, w której dźwięki, piosenki i sugestywne obrazy przeważają nad warstwą tekstu, a główni bohaterowie pochodzą z dziecięcych rysunków rodem z wyobraźni.

Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~olo 5-03-2017 14:43
Za moich czasów ( a było to baaaaaaaaardzo dawno temu) ten teatr należał do najlepszych w Polsce.
~pytacz 5-03-2017 16:21
Dorośli już zaznali ,,postępu" w kulturze i sztuce sądząc po ,,sztuce" Raj-Tutorial. Czy zaczęto już epatować dzieciaki cipkami i fiutami jak na postępowym zachodzie Europy? Jak idzie urabianie nowego homosovieticusa wałbrzyskim technikom od inżynierii dusz?
~Paf do pytacz 5-03-2017 21:32
Rozumiem ze raj tutorial to lipa? Pytam bo nie bylem. Ostatnio i to juz dawno bylem w td na obywatelu k. taka ladna historia jak nam sie historia kolem toczy a prawdziwi idealisci uprawiaja ogrodki. Ja juz dawno uprawiam... polecam
~pytacz 5-03-2017 22:26
Czy lipa czy nie, pojawia się pytanie czy nie byłoby najrozsądniej odciąć teatry od finansowania przez samorządy i państwo?Unikniemy w ten sposób wpływu homolobby w teatrach,czyż nie? Wtedy każdy będzie głosował własnymi pieniędzmi na sztukę która mu odpowiada i będzie sprawiedliwie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group