Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 2462
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Za zabicie psa – do więzienia

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 3 grudnia 2009, 7:31
Aktualizacja: 7:33
Autor: Szela
Radny miejski Dariusz Gustab, współpracujący ze Strażą dla Zwierząt.
Fot. Szela
Na pół roku pozbawienia wolności skazał sąd w Wałbrzychu zwyrodnialca, który wyrzucił psa z balkonu na czwartym piętrze. Mimo natychmiastowej pomocy, zwierzęcia nie udało się uratować. Oprócz odsiadki, skazany musi wpłacić tysiąc złotych na rzecz Straży dla Zwierząt w Wałbrzychu.

Do zdarzenia doszło w maju, w dzielnicy Piaskowa Góra. Sprawca śmierci psa był nietrzeźwy. - Jestem pozytywnie zaskoczony orzeczeniem sądu, bo bardzo rzadko się zdarza, aby dręczyciele zwierząt lądowali za kratkami – mówi radny miejski Dariusz Gustab, współpracujący ze Strażą dla Zwierząt.

Według radnego, wyrok jest sygnałem dla społeczeństwa, że podobne uczynki nie mogą być tolerowane, a tym bardziej nie mogą pozostawać bezkarne. - Bez takich wyroków społeczeństwo pozostanie głuche i ślepe, będzie się bało zabierać głos w sytuacjach, gdy krzywdzone są bezbronne psy lub koty – dodaje Gustab.

Jak szacują przedstawiciele Straży dla Zwierząt, w Wałbrzychu bez żadnej opieki żyje kilka tysięcy zwierząt. - Konieczne jest opracowanie spójnego programu, który pozwoliłby pomóc czworonogom potrzebującym schronienia, żywności, leczenia, albo – najlepiej – dobrego i ciepłego domu. Zwłaszcza teraz, gdy zbliża się zima, prosimy o więcej serca dla naszych braci mniejszych. O wpuszczanie do budynku kotów, które przecież nie robią żadnych szkód, o zwracanie uwagi na samotne psy, czy nie wyglądają na takie, które ktoś wyrzucił z domu – apeluje Dariusz Gustab.

Wyrok, orzeczony wobec zabójcy psa, jest prawomocny.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group