Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 1722
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zachęcają do służby

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 14 listopada 2019, 9:19
Aktualizacja: Piątek, 15 listopada 2019, 10:05
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Wałbrzychu odwiedził szef wydziału rekrutacji WKU Kłodzko major Jacek Baran. Była to wizyta kurtuazyjna. Major rozmawiał ze studentami. Wszystkim zainteresowanym udzielał szczegółowych informacji na temat programu Legia Akademicka MON.

Spotkanie było czymś w rodzaju preludium przed spotkaniem, jakie ma odbyć się na uczelni już 18 listopada. W spotkaniu uczestniczyć będą również żołnierze z wyposażeniem indywidualnym 22. Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku.

Na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o projekcie możemy przeczytać: Legia Akademicka to program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy, myślą o wstąpieniu do wojska i służbie czynnej. To przygoda, realizacja własnych pasji, szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, to prestiż. Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło w 2017 roku pilotażowy program ochotniczego szkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”. Program realizowany jest w roku akademickim 2018/2019. Organizatorem części teoretycznej szkolenia, obejmującej m.in. przedmioty z zakresu obronności i wiedzy wojskowej jest Rektor uczelni, która dołączyła do programu Legia Akademicka. Część praktyczną wojskowego szkolenia w formie ćwiczeń poligonowych organizuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Rambo 14-11-2019 14:09
Kobiety w wojsku są OK, ale nie na wszystkich odcinkach. Nie widzę ich tam, gdzie się strzela, dźga bagnetem albo zrzuca bomby, bowiem są zbyt dobrego serca. Najlepsze są tam, gdzie trzeba przytulić będącego w potrzebie, tzn. służby sanitarne, szkolenie psychologiczne, zespół pieśni i tańca (tak zaczynała Santor) i oddziały reprezentacyjne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group