Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2803
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zacna nagroda

Wtorek, 15 grudnia 2020, 12:33
Aktualizacja: 14:55
Autor: red
REGION: Zacna nagroda
Fot. archiwum
Reporter TVN24 Mateusz Kudła i dziennikarz z Walimia, radny powiatu wałbrzyskiego Łukasz Kazek dostali brązowego BohaterONa oraz nagrodę publiczności za kanał w serwisie YouTube "History Hiking", w którym popularyzują wiedzę historyczną.

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną - w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Laureaci Nagrody zostali wyłonieni w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat. W każdej z nich trzy wyróżnienia - brązowy, srebrny i złoty BohaterON - przyznali członkowie Kapituły Nagrody, a jedno - Złoty BohaterON Publiczności - internauci w głosowaniu.

Mateusz Kudła i Łukasz Kazek dostali brązowego BohaterONa oraz nagrodę publiczności za kanał w serwisie YouTube "History Hiking", w którym popularyzują wiedzę historyczną. Co tydzień - w każdy czwartek o godzinie 20 - publikują kilkunastominutowy odcinek prezentujący wybrane zagadnienie związane z historią Polski i Europy.

- Dedykujemy tę nagrodę ludziom, których poznaliśmy przez ostatnie lata, którzy już odeszli. A ostatnio odszedł doktor Jacek Wilczur, który był żołnierzem Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, człowiekiem, o którym robiliśmy reportaż z Mateuszem - powiedział Łukasz Kazek, odbierając nagrodę.

Twoja reakcja na artykuł?

12
60%
Cieszy
2
10%
Hahaha
1
5%
Nudzi
2
10%
Smuci
0
0%
Złości
3
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group