Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4439
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zaczął od gróźb, skończył na podpaleniu

Czwartek, 18 kwietnia 2024, 9:31
Aktualizacja: 9:33
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Zaczął od gróźb, skończył na podpaleniu
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach zatrzymali 29–latka podejrzanego o podpalenie samochodu osobowego przy ul. Traugutta w tej miejscowości. Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że mężczyzna wcześniej groził pokrzywdzonemu oraz jego żonie pobiciem i spaleniem pojazdu, próbując zmusić ich do wycofania zeznań.

Boguszowscy funkcjonariusze informację o podpaleniu zaparkowanego przy ulicy Traugutta w tej miejscowości samochodu osobowego otrzymali w miniony poniedziałek kilka minut po północy. Nadpaleniu, w związku z rozprzestrzenieniem się ognia, uległa także elewacja pobliskiego budynku. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci szybko ustalili, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a osobą odpowiedzialną za podłożenie ognia może być 29-latek mieszkający kilkaset metrów dalej. Straty zostały wycenione na kwotę 10 tysięcy złotych.

Podejrzany został zatrzymany już po kilkudziesięciu minutach. Podczas czynności procesowych przyznał, że wzniecił ogień wrzucając pod samochód butelkę z benzyną. Wskazał również mundurowym miejsce, gdzie ukrył bluzę, w którą był ubrany w tracie zdarzenia. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna miał wcześniej także grozić pokrzywdzonemu 37-latkowi i jego 39-letniej żonie pobiciem i właśnie spaleniem pojazdu, jeżeli nie wycofają oni zgłoszeń, które miały dotyczyć popełnianych przez niego różnego rodzaju wykroczeń wpływających na jakość codziennego życia pokrzywdzonych.

Teraz 29-latek stanie przed sądem. Prokurator ostatecznie zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

3
16%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
9
47%
Złości
6
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group