Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Żądają uchylenia uchwały

Wtorek, 18 maja 2021, 8:31
Aktualizacja: 9:04
Autor: JAZ
Wałbrzych: Żądają uchylenia uchwały
Fot. JAZ
Od 29 kwietnia, kiedy Rada Miasta Wałbrzycha, na wniosek prezydenta Romana Szełemeja, podjęła uchwałę o przymusie szczepień na COViD–19 dla mieszkańców Wałbrzycha i osób tu pracujących, nie milkną echa tej decyzji.

Przeciwnicy tej decyzji twierdzą, że tą uchwałą, rada miasta przekroczyła swoje kompetencje, złamała prawo i polską konstytucję, w której jasno jest napisane, że nikogo nie można zmuszać do udziału w eksperymencie medycznym.

- Złożyliśmy w Urzędzie Miasta pismo z żądaniem uchylenia uchwały o przymusie szczepień. Domagamy się również oficjalnych przeprosin w lokalnych mediach za tę skandaliczną uchwałę. Daliśmy radzie miasta i prezydentowi 7 dni na odpowiedź. Jeżeli nie spełnią naszych żądań, ruszamy z referendum w sprawie odwołania władz miasta – mówi Małgorzata Śmietana, jedna z organizatorek akcji.

Organizatorzy akcji są pewni, że uda im się uzyskać 10 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum. Na ten moment nie wiemy, jak zareaguje prezydent, który czeka na decyzję Wojewody w sprawie spornej uchwały.

Twoja reakcja na artykuł?

16
28%
Cieszy
35
61%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
3
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group