Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zadłużeni wałbrzyszanie

Wtorek, 27 sierpnia 2019, 11:40
Aktualizacja: Czwartek, 29 sierpnia 2019, 8:37
Autor: red
Wałbrzych: Zadłużeni wałbrzyszanie
Fot. red
Wałbrzyszanie mają długi łącznie na ponad 188 mln zł. Z zadłużeniem zmaga się ponad 11,5 tys. mieszkańców tego miasta. Tak wynika z danych biura informacji gospodarczej ERIF z sierpnia 2019 roku. Oznacza to, że co dziesiąta osoba z tego miasta zmaga się z niezapłaconymi na czas zobowiązaniami finansowymi*.

Długi te wynikają m.in. z nieopłaconych faktur, rachunków za telefon, ubezpieczeń, rat kredytów i pożyczek, ale również alimentów. W rankingu niechlubnych rekordzistów z Wałbrzycha najbardziej zadłużony jest mężczyzna w wieku 43 lat z zadłużeniem na kwotę 650 tys. Kolejne miejsce zajmuje 38-letnia kobieta, której dług wynosi ponad 638 tys. Dla porównania spośród przedsiębiorstw zarejestrowanych w Wałbrzychu najbardziej zadłużona firma ma do spłaty dług w wysokości 148 tys. zł.
- Bez względu na to, czy wpis w BIG dotyczy zadłużenia konsumenta, czy firmy, może on sprawić trudności w uzyskaniu kredytu, leasingu, telefonu komórkowego. Może też utrudnić dostęp do różnego rodzaju usług abonamentowych takich jak na przykład telewizji kablowej czy telefonu komórkowego – mówi Katarzyna Skrzypczyńska z ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A. – Firmy, które zalegają z płatnościami mogą ponieść też dodatkowe konsekwencje takie jak chociażby utrata reputacji, a wraz z nią partnerów biznesowych, a nawet klientów – dodaje.

Każdy konsument, który chce skorzystać z usług danej firmy, np. biura podróży, dewelopera czy innego usługodawcy, ma możliwość sprawdzenia wiarygodności wybranego przedsiębiorstwa. Wystarczy, że będzie znał jego NIP, wtedy może pobrać w biurze informacji gospodarczej raport na jego temat. Podobnie jest w przypadku przedsiębiorcy. Dzięki współpracy z biurami informacji gospodarczej może on pobrać raport na temat swojego obecnego lub potencjalnego klienta lub kontrahenta. W takim raporcie znajdują się informacje o zadłużeniu.

Dzięki temu jeszcze przed zawarciem współpracy może zmniejszyć ryzyko nawiązania współpracy z nierzetelnym partnerem.
- W biznesie zawsze istnieje ryzyko zawarcia umowy z nierzetelnym kontrahentem. To z kolei może prowadzić do powstania zatorów płatniczych, które niejedną firmę doprowadziły nawet do bankructwa. Dlatego ochrona firmy przed niezapłaconymi fakturami powinna być priorytetem każdego przedsiębiorcy. Wielu z nich niestety o tym zapomina i reaguje dopiero, kiedy dany kontrahent spóźnia się z uregulowaniem płatności – komentuje Katarzyna Skrzypczyńska z ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.

*Liczba ludności Wałbrzycha (stan na 31.grudnia 2018 roku) wyniosła 112 594 osoby. Dane z oficjalnego serwisu miasta Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

5
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
9
26%
Smuci
1
3%
Złości
19
54%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group