Czytających: 7937

Wałbrzych: Zagłębie pokonało Unię

Niedziela, 4 października 2020, 8:23
Aktualizacja: 8:36
W kolejnym meczu klasy A, Zagłębie Wałbrzych po wyrównanym meczu pokonało Unię Stare Bogaczowice 3–2.

W pierwszej połowie kibicie zobaczyli dwa gole. Na prowadznie jako pierwsza wyszła Unia za sprawą trafienia z 17. minuty autorstwa Mariusza Wyszyńskiego. Zagłębie jednak dość szybko odpowiedziało skuteczną akcją i do wyrównania doprowadził w 23. minucie Szymon Pawełek. Na początku drugiej części ten sam piłkarz dał ponownie powód do radości swoim kibicom i Zagłębie prowadziło 2-1. Unia nie zamierzała poddać się bez walki i wreszcie w 70. minucie gola dającego remis zdobył Łukasz Pański. To jednak zadziałało mobilizująco na miejscowych, którzy znów przypuścili szturm na bramkę Unii i w efekcie w 73. minucie decydujące trafienie zaliczył Jarosław Borcoń.

Zagłębie Wałbrzych - Unia Stare Bogaczowice 3-2 (1-1)

Zagłębie: Fonfara - Broniek, Górecki (78' Krut), Janiszewski (54' Rałek), Kostko, Mlostek, Obrycki (60' Borcoń), Pawełek (80' Gileta), Sabiniarz, Wojciechowski, Michalak (55' Smoczyk)

Unia: D.Krynicki - Zalewski, Dąbrowski, Dłużniewski, Kępiński (75' Lech), Laskowski, Pański, Radzikowski, Rajca (50' Sawicki), Wojciechowski, Wyszyński.