Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 2002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zagrożone rośliny

Wtorek, 15 marca 2011, 12:27
Aktualizacja: 12:28
Autor: red
Wałbrzych: Zagrożone rośliny
Fot. red
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli napowietrzny przewód zasilający w wałbrzyskiej Palmiarni. Niestety, sprawcy zdążyli zniszczyć linię zasilającą. W ten sposób przede wszystkim pozbawili rośliny urządzeń niezbędnych im do normalnego funkcjonowania w tych szklarniowych warunkach.

Wałbrzyscy policjanci I komisariatu zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn w wieku 24 i 36 lat, którzy ukradli 900 metrów bieżących napowietrznej linii zasilającej, aluminiowego przewodu o przekroju 10 mm. Do kradzieży doszło w dwóch etapach. Sprawcy zostali zatrzymani podczas drugiego podejścia. Zniszczyli zasilanie i pozbawili rośliny całodobowego funkcjonowania urządzeń niezbędnych im do normalnej egzystencji w stworzonych warunkach szklarniowych.

Sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie wałbrzyskiej komendy. Z ich wyjaśnień wynika, że część aluminiowej „linki” została sprzedana na złom, a za pieniądze zakupili alkohol. Okazało się, że duet „złomiarzy” oprócz kradzieży aluminiowego przewodu, włamał się wcześniej do jednej z przyczep kempingowych, gdzie przez kilka dni obaj spokojnie zamieszkiwali. Mężczyźni ukradli z przyczepy przydatne i łatwe do spieniężenia przedmioty.

Za kradzież i kradzież z włamaniem obu zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group