Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2467
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zagrożone rośliny

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 15 marca 2011, 12:27
Aktualizacja: 12:28
Autor: red
Fot. red
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli napowietrzny przewód zasilający w wałbrzyskiej Palmiarni. Niestety, sprawcy zdążyli zniszczyć linię zasilającą. W ten sposób przede wszystkim pozbawili rośliny urządzeń niezbędnych im do normalnego funkcjonowania w tych szklarniowych warunkach.

Wałbrzyscy policjanci I komisariatu zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn w wieku 24 i 36 lat, którzy ukradli 900 metrów bieżących napowietrznej linii zasilającej, aluminiowego przewodu o przekroju 10 mm. Do kradzieży doszło w dwóch etapach. Sprawcy zostali zatrzymani podczas drugiego podejścia. Zniszczyli zasilanie i pozbawili rośliny całodobowego funkcjonowania urządzeń niezbędnych im do normalnej egzystencji w stworzonych warunkach szklarniowych.

Sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie wałbrzyskiej komendy. Z ich wyjaśnień wynika, że część aluminiowej „linki” została sprzedana na złom, a za pieniądze zakupili alkohol. Okazało się, że duet „złomiarzy” oprócz kradzieży aluminiowego przewodu, włamał się wcześniej do jednej z przyczep kempingowych, gdzie przez kilka dni obaj spokojnie zamieszkiwali. Mężczyźni ukradli z przyczepy przydatne i łatwe do spieniężenia przedmioty.

Za kradzież i kradzież z włamaniem obu zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~:/ 15-03-2011 14:20
Bydło i tyle!
~ala 15-03-2011 14:53
Było, to mało powiedziane. Te złodzieje kradną wszystko. Powinni być jednaj za kradzieże karani robotami publicznymi. Odrobiłiby straty przynajmniej. Tego złodziejstwa jest coraz więcej. I co na to państwo i jego polityka prorodzinna? W tej sprawie biskub świdnicki nie chce się wypowiadać, bo go ten temat nie interesuje. Za to się znowu aborcji uczepił. Wprowadzi ustawe zakazującą aborcji, to tych złodziei w przyszłości będzie znacznie więcej. Ale biskup ma to gdzieś, on za to nie chce brać odpowiedzialności na siebie, na kościół. I to jest obłuda najgorsza!
~ 15-03-2011 16:48
no tak, przez biskupa kable ukradli, zapomniałes napisac ze to tez wina PO i PIS, no i tsunami tez spowodowało zwiekszonie przestepczosci w polsce

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group