Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zajęcia wakacyjne w OSK

Poniedziałek, 19 lipca 2021, 6:37
Aktualizacja: 8:08
Autor: red
Wałbrzych: Zajęcia wakacyjne  w OSK
Fot. organizatorzy
W Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” zakończył się I turnus zajęć edukacyjnych i zabaw przebiegających pod hasłem „Bezpieczne wakacje”.

Wystartowaliśmy dniem organizacyjnym, podczas którego dzieci zapoznały się z zasadami uczestnictwa w zajęciach. Tradycyjnie zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielką Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Omówione zostały zasady bezpiecznego wędrowania, przestrzegania higieny osobistej oraz problematyka uzależnień. Dzieci uprzedzone zostały o niebezpieczeństwach spowodowanych kontaktem z barszczem Sosnowskiego, ukąszeniem przez żmije oraz sposobami obrony przed kleszczami. Podczas spotkania z funkcjonariuszem Policji omówione zostały zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji. Problematyka ekologii i ochrony środowiska była tematem warsztatów prowadzonych przez Stowarzyszenie „Czysty Wałbrzych”. Natomiast na warsztatach przyrodniczych pracownicy Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych opowiadali o dokarmianiu ptaków oraz pomagali dzieciom zbudować domki dla owadów. Warsztaty recyklingowe dotyczące segregacji odpadów zakończone zostały ozdabianiem ekologicznych toreb. Zajęcia prowadziła przedstawicielka Fundacji RECAL.

Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia z robotyki i programowania. Dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami oraz zdolnościami manualnymi. Na terenie OSK gościliśmy strażaków, którzy zademonstrowali działanie sprzętu ratowniczego. W dniu, w którym dzieci ubrały się na niebiesko zorganizowany został konkurs plastyczny „malowanie na asfalcie”.
Wszystkie dzieci brały udział w wakacyjnym wieloboju sportowym. Kilkanaście konkurencji sprawnościowych wyłoniło zwycięzców, którzy uhonorowani zostali bardzo atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. W OSK rozegrano m.in. turniej warcabowy, tenisa stołowego oraz bilardowy.. a na obiekcie sportowym dzieci uczyły się gry w tenisa ziemnego. Turnus zakończył się pieczeniem kiełbasek i nagrodzeniem najlepszych sportowców oraz laureatów konkursu plastycznego.

Zajęcia zorganizowano przy wsparciu firm: MASTER, EKOBUD, MINOL, PORTAL, WINTECH, GRABMA, ARBUD i STO.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group