Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1650
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zajęcia z doradcą zawodowym w wałbrzyskim Hufcu Pracy

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 19 września 2012, 17:08
Aktualizacja: 17:09
Autor: PAW
Fot. użyczone
Hufiec Pracy 1–30 współpracując z doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Edukacji i Pracy w Wałbrzychu, zorganizował zajęcia w trzecich klasach gimnazjalnych uczących się w Publicznym Gimnazjum nr 4.

W zajęciach brało udział 18 osób. Zajęcia odbyły się 18 września. Prowadziła je Sylwia Maciejowska, która jest doradcą zawodowym w wałbrzyskim MCiZ.

Pracownik MCiZ zapoznał wszystkich z działalnością Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej oraz Klubu Pracy, a także przedstawił bogatą ofertę pomocy, jaką dysponują Ochotnicze Hufce Pracy, m.in. w znalezieniu pracy, wyboru właściwego zawodu zgodnego z własnymi predyspozycjami, czy pisaniu cv, listu motywacyjnego.

Celem zajęć było badanie predyspozycji zawodowych za pomocą kwestionariusza zainteresowań zawodowych.

Podczas spotkania doradca zawodowy motywował młodzież do podnoszenia swoich kwalifikacji oraz do dokształcania się. Większość osób uczestniczących w zajęciach jednoznacznie stwierdziła, że bardzo istotna i znacząca jest pomoc doradcy zawodowego, który ukierunkuje i pomoże w wyborze przyszłego zawodu, wyrażając jednocześnie chęć ze skorzystania w przyszłości z usług jakie oferuje im OHP.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group