Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2456
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zakończenie sezonu 2011/2012 Filharmonii Sudeckiej

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 23 czerwca 2012, 15:38
Aktualizacja: 17:10
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
Zakończenie sezonu było bardzo spektakularnym wydarzeniem. Kościół św. Aniołów Stróżów zgromadził dość licznie melomanów z Wałbrzycha i okolic. Oratorium „Woła nas Pan” to zasługa takich wykonawców jak Alicja Majewska, Ewa Uryga, Dorota Osińska, Jacek Wójcicki, Zbigniew Wodecki i Marek Bałata, a także orkiestry filharmonii, Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej, Chóru Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Wałbrzychu i kompozytora Włodzimierza Korcza.

Przed rozpoczęciem koncertu, pracownicy Filharmonii Sudeckiej złożyli podziękowania tym, którzy przyczynili się do atrakcji w sezonie artystycznym 2011/2012: władzom oraz melomanom, bez których filharmonia by nie istniała. Jerzy Kosek – dyrektor filharmonii został nagrodzony za swoją pracę.

- Spotkaliśmy się tutaj, aby wysłuchać koncertu oratoryjnego Włodzimierza Korcza. Stanowi ten koncert koniec sezonu artystycznego. Z tej okazji chciałbym złożyć serdeczne, zasłużone podziękowania i gratulacje dyrektorowi naczelnemu Jerzemu Koskowi, wspaniałym artystom oraz ludziom dobrej woli, którzy wspierali inicjatywy podejmowane przez filharmonię w mijającym sezonie. Nagradzając Jerzego Koska, Zarząd Województwa Dolnośląskiego brał pod uwagę nie tylko wirtuozerię artystyczną, wysoki kunszt, ale szczególnie wrażliwość, tak bardzo potrzebną na Dolnym Śląsku, w tym miejscu, która łączy przeszłość tych, którzy tworzyli tę filharmonię z przyszłością, nowymi wyzwaniami - mówił Jerzy Tutaj - członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”, cytował Jerzy Tutaj, wręczając nagrodę Jerzemu Koskowi.

Oratorium powstało w 2000 roku. Zostało skomponowane przez Włodzimierza Korcza do tekstu Ernesta Brylla. Jest to dzieło współczesne, ale jakże ponadczasowe. Dzieło łączy w sobie różne gatunki muzyki. Każdy mógł zachwycić się jakąś jego częścią. Jest to utwór, którego prawykonanie w tej wersji, z tak dużym akompaniamentem odbyło się właśnie w Wałbrzychu.

Filharmonii Sudeckiej gratulujemy dotychczasowych sukcesów artystycznych oraz życzymy pomysłowości w kolejnym, jubileuszowym sezonie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group