Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3696
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zakończenie sezonu w Filharmonii Sudeckiej

Sobota, 18 czerwca 2016, 17:35
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Zakończenie sezonu w Filharmonii Sudeckiej
Fot. Robert Bajek
Owacjami na stojąco licznie zgromadzonej publiczności zakończył się wczoraj koncert symfoniczny, zamykający sezon artystyczny 2015/2016 Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

Orkiestrą Symfoniczną i Chórem Filharmonii Sudeckiej dyrygował Jerzy Kosek a jako soliści wystąpili: Dorota Laskowiecka - sopran, Elżbieta Kaczmarzyk - mezzosopran, Tomasz Janczak - tenor i Damian Konieczek - bas. Słowo wstępne o kompozytorach, utworach i wykonawcach wygłosiła Krystyna Swoboda. W programie koncertu znalazły się takie utwory jak Poemat symfoniczny "Step" Noskowskiego, Uwertura 1812 Czajkowskiego, Uwertura i Habanera z opery "Carmen" Bizeta, oraz powszechnie znane i lubiane pieśni, arie i duety z oper Moniuszki, Pucciniego, Rossiniego i Verdiego.

Przed koncertem podziękowania i życzenia melomanom, publiczności i pracownikom FS złożyła Elżbieta Łaganowska - Dyrektor FS. W podobnym tonie wypowiadał się Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który podkreślił, że Filharmonia Sudecka stanowi chlubę i dumę regionu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu kończącego bieżący sezon artystyczny w Filharmonii Sudeckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group