Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 1721
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zakończenie tygodnia teatralnego "Wakacji z WOK"

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 11 sierpnia 2013, 9:05
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Od 5 do 9 sierpnia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury trwał tydzień pod hasłem "Teatralny świat" będący jednym z dziewięciu różnych tematycznie tygodni "Wakacji z WOK". W piątek– 9 sierpnia, o godzinie 14 odbyło się podsumowanie całotygodniowej pracy podczas warsztatów teatralnych w formie przygotowanego przez dzieci i ich instruktorów spektaklu.

W poniedziałek, wtorek i czwartek w WOK odbywały się warsztaty i plenery teatralne- dzieci podzielone na grupy ćwiczyły swoje aktorskie zdolności, zaznajamiały się z zasadami panującymi na scenie, brały udział w zabawach mających na celu nauczyć je ruchu scenicznego, swobody i otworzyć ich umysły. 7 sierpnia, jak co środę, pracownicy WOK zaproponowali grupie zajęcia sportowe, czyli wyjście na basen miejski na Rusinowej.

Piątek był dniem zamykającym cykl teatralny i tradycyjnie miał wtedy miejsce podsumowujący pokaz. Zaproszeni zostali rodzice dzieci biorących udział w warsztatach. Prezentacja rozpoczęła się spektaklem muzycznym z udziałem jednej grupy dzieci- młodzi aktorzy stworzyli pantomimę opartą na utworze "Sen nocy letniej". Natomiast druga ekipa przygotowała dwie etiudy teatralne na kanwie wierszy "Na straganie" Jana Brzechwy i "Rzepka" Juliana Tuwima, używając własnoręcznie zrobionych kukiełek. Teatralna grupa, którą dzieci nazwały "Teatr na Dzień Dobry" zapraszała gości na seans rozdając im przygotowane bilety. Zabawa w teatr została więc potraktowana bardzo profesjonalnie.

Wśród dzieci widać było poświęcenie, tremę, ale i dumę ze zdobytych umiejętności. A oglądający spektakl rodzice i bliscy z pewnością byli wzruszeni i zadowoleni ze stawiających pierwsze kroki w aktorstwie dzieciaków. Kolejny tydzień w WOK(12, 13, 14 i 16 sierpnia) to warsztaty muzyczne "Muzycznie- magicznie".

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group