Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3786
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zakończenie wakacji

Poniedziałek, 2 września 2019, 11:24
Aktualizacja: Wtorek, 3 września 2019, 8:42
Autor: red
Wałbrzych: Zakończenie wakacji
Fot. organizatorzy
Na zakończenie zajęć organizowanych w okresie wakacji przez Ośrodek Społeczno–Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbył się bal przebierańców prowadzony przez animatora. Podczas imprezy wybrano najoryginalniejsze przebrania i wyłoniono zwycięzców konkursów sprawnościowych.

W ramach realizacji programu „Bezpieczne wakacje” przedstawiciel Wojewódzkiego Ruchu Drogowego przekazał dzieciom wiedzę dotyczącą konieczności zapinania pasów podczas jazdy samochodem. Każdy uczestnik spotkania miał możliwość praktycznego zastosowania pasów bezpieczeństwa na symulatorze zderzeń. Dzieci brały również udział w zatrzymywaniu pojazdów przez policjantów Ruchu Drogowego. Zatrzymanym kierowcom wręczano laurki i lizaki z prośbą o zachowanie ostrożnej jazdy. Gdy jeden z kierowców nie zatrzymał swojego pojazdu do kontroli, dzieci były świadkami podjęcia natychmiastowego pościgu za uciekającym z dużą prędkością pojazdem. Na spotkaniu z funkcjonariuszami Policji gościł wyszkolony pies, który wykonywał polecenia swojego przewodnika. Podczas spotkania z pracownikami Urzędu Dozoru Technicznego omówiono zasady prawidłowego korzystania z ruchomych schodów i dźwigów osobowych. Szczególną uwagę zwracano na zachowanie bezpieczeństwa , w tym konieczności każdorazowego sprawdzenia przed otworzeniem drzwi, czy znajduje się za nimi kabina windy. Spotkanie z przedstawicielami Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji obejmowało prelekcję na temat produkcji, uzdatniania i oszczędzania wody. Zgodnie z hasłem „Wodę piję – zdrowo żyję” dzieci zachęcano do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz na aktywności sportowej.

W wyznaczonym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione maskotki, a w kolejnym zorganizowano dzień kuchni azjatyckiej. Uczestnicy zajęć poznali dalekowschodnie przyprawy i degustowali azjatyckie potrawy. Zainteresowani brali udział w zajęciach tanecznych Studia Tańca Carmen.

Ostatnia piesza wycieczka zorganizowana została do Szczawna-Zdroju. Dzieci przebywały obok sanatorium nr 1 oraz w Parku Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego, gdzie poznały lokalne gatunki roślin. Zobaczyły teatr, halę spacerową i pijalnię wód mineralnych. Droga powrotna przebiegała przez Słoneczną Polanę, na której znajduje się jeden z najlepszych w Europie stałych torów kolarskich, przeznaczony do uprawiana odmiany kolarstwa górskiego zwanej 4 Cross.

Dzieci zaangażowały się w zbiórkę mokrej i suchej karmy dla zwierząt przebywających w Schronisku dla Zwierząt oraz zbiórkę używanych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, które przekazane zostaną za pośrednictwem Santander Bank Polska dla potrzebujących w Afryce. Włączyliśmy się również w akcję „STOP-PLASTIK”.

Na terenie rekreacyjnym OSK zorganizowano turnieje sportowe i zawody sprawnościowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się integracyjna gra „Wieża”, która od uczestników wymaga skupienia i precyzji.

Zajęcia zorganizowane w okresie wakacji przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” współfinansowane są przez Gminę Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group