Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3428
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zakończenie wakacji w OSK

Środa, 2 września 2020, 6:44
Aktualizacja: Czwartek, 3 września 2020, 8:22
Autor: red
Wałbrzych: Zakończenie wakacji w OSK
Fot. OSK Podzamcze
Na zakończenie zajęć organizowanych w okresie wakacji przez Ośrodek Społeczno–Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” kierowniczka Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej wręczyła nagrody laureatom konkursów plastycznych: „Bezpieczne i wymarzone wakacje” i „Moja kolorowa maseczka” oraz zwycięzcom wakacyjnego wieloboju sportowego.

Podczas spotkania przypominano o obowiązujących zasadach związanych z pandemią koronawirusa m.in: zachowania dystansu, mycia i dezynfekcji rąk oraz zakładania ochronnych maseczek w miejscach publicznych i określonych sytuacjach. Sprawdzianem nabytych wiadomości było rozwiązywanie krzyżówki tematycznie związanej z pandemią.

Dla uczestników IV turnusu zorganizowano wycieczkę do pomnika ku czci Ułanów Legii Nadwiślańskiej upamiętniającego bitwę w dniu 15 maja 1807 roku, która była pierwszą potyczką ułanów pułku Legii Polsko-Włoskiej z wojskiem pruskim na Śląsku. Podczas pieszej wędrówki dzieci zapoznały się z wybranymi gatunkami roślin i zwierząt żyjących w najbliższym środowisku.

Wiele radości przyniosły dzieciom warsztaty balonowe, które prowadziła animatorka z Centrum Animacji Karolandia. Natomiast funkcjonariuszki Straży Miejskiej przeprowadziły prelekcję dotyczącą ptaków w naszym mieście. Spotkanie wzbogacone było projekcją edukacyjnych filmów m.in. na temat zagrażających zdrowiu skutków dokarmiania gołębi. W ostatnich dwóch tygodniach wakacji wyznaczono tzw. „kolorowe dni”, w których dzieci przychodziły na zajęcia ubrane na: czerwono, czarno lub biało.

Wszystkie zajęcia zorganizowane w okresie wakacji przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni
Mieszkaniowej „Podzamcze” były współfinansowane przez Gminę Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group