Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3737
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zakończenie wakacyjnych zajęć w OSK

Piątek, 1 września 2017, 14:39
Aktualizacja: 14:41
Autor: red
Wałbrzych: Zakończenie wakacyjnych zajęć w OSK
Fot. OSK Podzamcze
Na finał wakacyjnych zajęć w Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu zorganizowany został bal przebierańców urozmaicony zabawami prowadzonymi przez animatora.

Podczas imprezy wybrano najoryginalniejsze przebrania i wyłoniono zwycięzców konkursów sprawnościowych. Nagrodzono również laureatów zorganizowanego kilka dni wcześniej konkursu „Mam talent”, w którym wykonawcy prezentowali umiejętności artystyczne.

W ostatnich dwóch tygodniach zorganizowano m.in. pieszą i autokarową wycieczkę, rozgrywki finałowe wielu rywalizacji sportowych oraz zajęcia plastyczne. Podczas pobytu w wiejskiej zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem wiejskiego gospodarstwa rolnego. Poznali hodowane zwierzęta i pomieszczenia w których przebywają, wybrane maszyny rolnicze oraz zapoznali się z rodzajami uprawianych zbóż. Dzieciom zademonstrowano jak niegdyś odbywało się pranie nad rzeką przy wykorzystaniu kijanki – niewielkiej płaskiej deseczki wystruganej z jednego kawałka drewna, zakończonej rączką. Po prezentacji dzieci samodzielnie wykonywały pranie przy wykorzystaniu tary - pofałdowanej blachy w drewnianej oprawie.

Piesza wycieczka zorganizowana została do ruin zamku Cisy. Dzieci zaznajomiły się z historią zamku oraz roślinnością występującą w Książańskim Parku Krajobrazowym. W Muzeum Porcelany dzieci uczestniczyły w ceramicznych warsztatach malowania biskwitów i zapoznały się z ekspozycjami w wybranych salach muzealnych. Obserwowały również ostatnie przygotowywania wystawy Marii Sadowskiej „Porcelanowe kreacje” do mającego się odbyć w tym dniu wernisażu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group