Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4132
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Zalewska pisze do Tuska

Czwartek, 9 grudnia 2021, 11:37
Aktualizacja: 12:39
Autor: red
Kraj: Zalewska pisze do Tuska
Fot. archiwum
W związku z doniesieniami dziennika „Libération” o nadużyciach, korupcji i handlu wpływami przez polityków Europejskiej Partii Ludowej oraz sędziów TSUE europosłanka PiS, na co dzień blisko związana z regionem wałbrzyskim, Anna Zalewska wystosowała list do Donalda Tuska.

„Członkowie EPL, głównie politycy kontrolowani przez CDU, byli i obecni komisarze oraz szefostwo Rady Europejskiej uczestniczyli w spotkaniach, które były nielegalnie finansowane z publicznych funduszy” – zaznaczyła Anna Zalewska zwracając się do polityka PO.

„Działania polityków europejskiej chadecji, unijnych urzędników oraz sędziów TSUE, opisane przez »Liberation« podważają zaufanie do instytucji unijnych, stanowionego przez nich prawa, a także wyroków TSUE, które niejednokrotnie wbrew zapisom unijnych traktatów godziły w interesy Europejczyków” – czytamy w liście do Tuska.

„Zaufanie do instytucji Unii Europejskiej od kilku lat systematycznie spada, jednym z efektów było wyjście Wielkiej Brytanii z unijnej Wspólnoty, kiedy to pan był szefem Rady Europejskiej. Nie możemy dopuścić, aby wskutek działań nieuczciwych polityków EPL, urzędników i sędziów pozycja UE była jeszcze słabsza” – oceniła.

„Domagam się podjęcia natychmiastowych działań z pana strony w celu wyjaśnienia i pociągnięcia do odpowiedzialności osób dopuszczających się nadużyć” – podsumowała Anna Zalewska.

Twoja reakcja na artykuł?

18
30%
Cieszy
32
52%
Hahaha
3
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
8%
Złości
3
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group