Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2318
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamek Książ nie jest na sprzedaż

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 3 marca 2018, 16:20
Aktualizacja: 16:23
Autor: red
Fot. red
Na oficjalnej stronie Urzędu Miasta w Wałbrzychu pojawiła się informacja dotycząca pogłosek o zamiarach związanych ze sprzedażą Zamku Książ.

Portal dami.info.pl w swoim materiale pt.: "Zamek Książ na sprzedaż?" opublikowanym 1.03.2018 podaje informacje niesprawdzone, wykazując się znaczącą nierzetelnością.

Stanowczo zaprzeczamy i dementujemy informację, jakoby miała nastąpić sprzedaż udziałów Gminy Wałbrzych w spółce Zamek Książ Sp. z o.o. na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju. Polski Fundusz Rozwoju jest polską, państwową spółką strategiczną oferującą instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestującą w zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju . Właścicielem spółki jest Skarb Państwa. Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. PFR realizuje Pakiet dla Miast Średnich, który jest elementem tzw. Planu Morawieckiego, mającym na celu przyspieszenie inwestycji w nowoczesną infrastrukturę polskich samorządów. Podkreślamy, że wszelkie procedury związane z finansowaniem inwestycji przez PFR mają charakter czasowy i Gmina w określonym czasie odkupuje udziały od PFR i nie można określić ich mianem sprzedaży.

Gmina Wałbrzych została zaproszona do rozmów w ostatnich miesiącach (podobnie jak wiele miast i Gmin z całej Polski) na spotkanie mające przybliżyć możliwość wspierania takich inwestycji. Jak zaznaczono, finansowanie inwestycji przez PFR ma zawsze charakter zwrotny oraz pasywny i nie wiąże się nigdy z trwałym zbyciem udziałów. Nie wiąże się także z wpływaniem przez PFR na zarządzanie spółką. Zaproszenie Gminy Wałbrzych przez PFR do rozmów nt. wsparcia inwestycji w Wałbrzychu wskazuje na wysoka ocenę dotychczasowych działań jak i procesów rozwojowych w Wałbrzychu.

Zamek Książ w Wałbrzychu sp. z o.o. jako podmiot szczególny nigdy nie był przedmiotem tych analiz.

Arkadiusz Grudzień
Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Stop TV Kłami czytaj Dami 3-03-2018 17:00
A ktoś czyta ogląda tą telewizję ? przecież to pisowska telewizja. Nie na darmo nazywa się TV Kłami. Bo ciągle w tej telewizji kłamią i szukają haka na Szełemeja i innych.
~Piotr 3-03-2018 21:50
Panie Grudzień, sprzedaliscie już prawie wszystko więc niech Pan Nam wody z mózgu nie robi . Jak to powiedział Kurski " ciemny lud to kupi " ,ale " ciemny lud " już tego nie kupuje ! I najwyższy czas zacytować słowa " klasyka " " spiepszaj dziadku " z życzeniami na wybory jesienne . A teraz do Stóp Tv ...... żadna telewizja nic nie musi szukać to widać gołym okiem !
~Piotr 4-03-2018 6:31
Żeby polewy nie było to cytat ortograficznie był zamierzony Spieprzaj, dziadu! – słowa wypowiedziane przez Lecha Kaczyńskiego przy wsiadaniu do samochodu tuż po zakończeniu spotkania wyborczego na rogu ulicy Stalowej i 11 Listopada na warszawskiej Pradze-Północ w listopadzie 2002, tuż przed drugą turą wyborów prezydenta miasta stołecznego Warszawy, kończące kilkukrotne próby uciszenia uporczywie zaczepiającego go uczestnika spotkania[potrzebny przypis]. Fraza jest kolokwializmem – wołacz rzeczownika „dziad” to „dziadzie”, słowo „dziadu” jest formą potoczną.
~żul 4-03-2018 7:08
Niedługo Książ będzie pod zastaw....
~remember 4-03-2018 7:25
Przypominam, jak za rządów SLD osiadła w Zamku Książ w ramach wieczystej dzierżawy niejaka Jennifer Pejcinovic, której przez kilka lat nie dało się wykurzyć, modelowy był to idiotyzm!
~ 4-03-2018 8:10
Roman sprzeda wszystko, banki już mają chrapkę na zamek:)
~v7 4-03-2018 9:55
POtrafimy mieszkania dać POd zastaw, to co tam zamek, a czym będziemy odsetki od odsetek spłacać. POtrzebujemy szekli towarzysze, a nie teraz jest Wolność Równość Demokracja, dostosujemy się w 5 sek do waszych POtrzeb. Dla dobra mieszkańców, znaczy się naszych długów, oddajmy zamek, zobaczycie nie POżałujecie
~zxy 4-03-2018 10:52
Urzędnicza głupota jest nieskończona. Trzeba na zimne dmuchać, pamietamy co sie działo z zamkiem Książ za rządów SLD w Wałbrzychu, frajerstwo do potęgi n!
~ksiaze 4-03-2018 11:33
Dajcie PiSowi to będzie jak z PCK okradną albo Rydzykowi przekażą
~wyzwalacz 4-03-2018 11:46
Gminie tylko się zdaje że włada Książem.
~torzawa 4-03-2018 15:09
cos oddac musza a ze spolek nalezacych do miasta jest coraz mniej to przyjdzie dzien na ksiaz i na stara kopalnie bo zmysla ze jest nie rentowne itd i zostanie tylko ratusz albo i juz jest zastawiony
~prawdziwy troll 4-03-2018 16:52
Urządzić na zamku letnią rezydencję dla gnoma a w roli lokajów i podnóżków prezesa zatrudnić Jerzego Jacka i lokalnych PiS-dzich mohairów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group