Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamek Książ w Wałbrzychu w serialu o kwaterach Hitlera

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 10 lutego 2019, 6:37
Autor: red
Fot. Zamek Książ/facebook
Jeden z najtragiczniejszych okresów w dziejach Zamku Książ w Wałbrzychu czyli wojenne lata 1944–45 poznamy dzięki serialowi powstającemu dla Canal+Discovery. Globalny nadawca telewizyjny przygotowuje produkcję „Główne kwatery Hitlera”, który będziemy mogli zobaczyć późną wiosną tego roku.

Nieznane fakty z okresu II wojny światowej związane z zamkiem Książ w Wałbrzychu, pałacem Jedlinka w Jedlinie-Zdroju, a także podziemnymi obiektami kompleksu Riese w Głuszycy i Walimiu stanowią kanwę scenariusza jednego z odcinków serialu, który był kręcony na terenie Polski i Niemiec od września ubiegłego roku. 10-odcinkowy serial wyprodukował Dom produkcyjny: Tvworking. Każda część będzie trwała około 45 minut i zostanie poświęcona innej kwaterze Adolfa Hitlera, m.in. Wilczemu Szańcowi w Gierłoży koło Kętrzyna, zamkowi Książ w Wałbrzychu, Bertechsgaden w Bawarii czy bunkrowi przy Kancelarii Rzeszy w Berlinie.

W każdym odcinku zaprezentowane zostaną relacje świadków, materiały archiwalne, wypowiedzi ekspertów oraz inscenizacje związane z konkretną kwaterą Hitlera. Roli prowadzącego podjął się znany regionalista i pasjonat historii rodem z Walimia, Łukasz Kazek.
W powiecie wałbrzyskim zdjęcia kręcono w obiektach Riese: Osówce i Włodarzu, a także w pałacu w Jedlince przy którym stoją dwie wierne repliki wagonów z pociągu Hitlera - Amerika.

Natomiast w Wałbrzychu zdjęcia kręcono w dzielnicy Nowe Miasto, gdzie Hitler wziął udział w wiecu wyborczym oraz właśnie w Zamku Książ. W najważniejszym zabytku Wałbrzycha powstawały m.in. sceny zajęcia zamku przez nazistowską organizację TODT oraz wkroczenia do niego armii czerwonej. Wiele scen powstało także w podziemiach zamkowych na poziomie -50 metrów, które wydrążyli więźniowie obozu Gross-Rosen na potrzeby bunkra dla Hitlera i jego anturażu.

Twoja reakcja na artykuł?

11
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Eryk 11-02-2019 11:46
O, film o wyzwalaczach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group