Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 3037
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zamiast fiskusowi oddaj harcerzowi

Wtorek, 6 marca 2012, 10:17
Aktualizacja: 10:18
Autor: PAW
Wałbrzych: Zamiast fiskusowi oddaj harcerzowi
Fot. użyczone
Nadszedł czas rozliczenia dochodów za rok 2011. Przypominamy, że przy tej okazji, każdy może przeznaczyć 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jedną z nich jest Związek Harcerstwa Polskiego.

Dlaczego warto przekazać 1% swojego podatku na ZHP Hufiec Ziemi Wałbrzyskiej?

ZHP to największe stowarzyszenie wychowawcze w Polsce, uczy jak być pożytecznym, samodzielnym i odpowiedzialnym, zrzesza i obejmuje opieką 100 tys. dzieci i młodzieży, pracuje w nim społecznie ponad 10 tys. instruktorów – wychowawców. Hufiec Wałbrzych zrzesza ponad 250 członków.

Ponadto ZHP to organizacja o 100-letniej tradycji, gwarancja rzetelnego wydatkowania pieniędzy, inwestycja w dzieci Twoje, Twoich bliskich, Twoich znajomych.

Hufiec Ziemi Wałbrzyskiej działa na terenie powiatu wałbrzyskiego ponad 60 lat. W jego szeregach przebywają dzieci i młodzież od 6 roku życia. Główną ideą jest wychowanie młodego pokolenia poprzez stawianie wyzwań. Działalność grup rówieśniczych, czyli gromad zuchowych i drużyn harcerskich, daje efekty, jakimi można się szczycić. Poprzez zaangażowanie wychowawców, wolontariusze są przygotowywani do aktywności, gotowi nieść pomoc innym w każdej sytuacji. Uczą się zachowań akceptowanych w społeczeństwie, opartych na idei braterstwa, odpowiedzialności i sumienności. ZHP wychowuje dzieci i młodzież w duchu patriotyzmu, poszanowania wartości historycznych i kulturowych ojczyzny.

Organizacja czasu wolnego przez cały rok, łącznie z feriami i wakacjami, pozwala wielu osobom spędzać czas w sposób aktywny. Corocznie dzieci i młodzież wyjeżdżają na ferie i wakacje poza teren Wałbrzycha. ZHP realizuje programy edukacyjne, profilaktyczne, zajęcia turystyczne i sportowe oraz kulturalne.

Wszyscy instruktorzy pełnią swoją służbę jako wolontariusze, poświęcając wiele czasu na przygotowanie i przeprowadzanie przedsięwzięć programowych, cotygodniowych zbiórek i innych zajęć dla swoich podopiecznych. Zgodnie z jednym z punktów prawa harcerskiego: „na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy” - wiadomo, że na harcerzy można zawsze liczyć.

Przekazane pieniądze z 1% co roku są przeznaczane na dofinansowanie obozów dla najuboższych dzieci, zakup i remont sprzętu obozowego, dofinansowanie biwaków i rajdów harcerskich, zakup materiałów programowych do pracy śródrocznej. Te pieniądze pomagają dofinansowywać pracę drużyn, wspierać działalność na rzecz osób niepełnosprawnych w ramach ruchu Nieprzetartego Szlaku. ZHP przygotuje nowe programy wychowawcze zachowując zasadę: tradycyjne wartości – nowoczesny program, dofinansowuje kształcenie drużynowych - liderów organizacji.

Zainwestuj swój 1% w młodych harcerzy! Dobrze zainwestowane dzieciństwo zaowocuje później.

Dane: ZHP HUFIEC ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ - KRS 0000264246

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group