Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3197
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zamiast placu na Rozdrożu plac Solidarności

Niedziela, 20 sierpnia 2017, 11:59
Autor: red
Wałbrzych: Zamiast placu na Rozdrożu plac Solidarności
Fot. Robert Bajek
Od grudnia ubiegłego roku trwał remont placu na Rozdrożu, który już za parę dni przyjmie oficlajnie nazwę placu Solidarności.

Plac na Rozdrożu, czy już jak kto woli plac Solidarności, to bardzo istotne miejsce dla wałbrzyskiej komunikacji miejskiej. Jego przebudowa trwała ponad pół roku i jak tłumaczy Bogusław Rogiński z ZDKiUM w Wałbrzychu, wykonawca będzie jeszcze prowadził prace poprawkowe na chodnikach, ale kierowcy już będą mogli swobodnie poruszać się po tej drodze.

W tym miejscu jednak warto poinformować kierowców oraz osoby korzystające z komunikacji miejskiej, że panować będą tu nowe rozwiązania związane z nowymi rondami i sygnalizacją świetlną przy ul. 1 Maja - Limanowskiego na wysokości Publicznego Gimnazjum nr 1.

Po remoncie do użytku wracają przystanki autobusowe na ul. Limanowskiego, Nowym Świecie i 1 Maja. Zmianie ulegną trasy linii komunikacji miejskiej nr 2, 15 i C. Na pl. Solidarności powstały 2 perony - jeden jest przeznaczony dla pasażerów wysiadających z autobusów, które tu kończą bieg, a drugi będzie służył pasażerom, którzy wsiadają i wysiadają z linii C jadącej do Galerii Victoria oraz z linii nr 15 i 2.

Czytaj również

Komentarze (111) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group