Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 1608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamiast Zielonego Rynku mamy supermarkety

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 18 grudnia 2016, 17:41
Aktualizacja: Wtorek, 20 grudnia 2016, 9:09
Autor: opr. PAW
Fot. Robert Bajek
Zielony Rynek, miejsce, które kiedyś tętniło życiem, teraz prawdopodobnie zniknie z mapy Wałbrzycha. To chyba najstarsze targowisko w mieście zostało wystawione na sprzedaż.

Zielony Rynek zna chyba większość wałbrzyszan. To tam jeździło się na zakupy. Tam można było kupić niemal wszystko i to po zdecydowanie niższych cenach niż w normalnych sklepach.
- Każdy wtedy chciał tu handlować, bo można było nieźle zarobić – mówi Judyta Bogdańska z Wałbrzycha. - Bardzo wielu ludzi tutaj przychodziło, bo wiedzieli, że można tu kupić rzeczy, których w innych sklepach nie było.

W latach 90. liczba handlujących na Zielonym Rynku zaczęła spadać i ta tendencja postępuje do dziś, bowiem przy dzisiejszej konkurencji, liczbie supermarketów, towar, jakim handluje się na Zielonym Rynku, nie jest już niczym nadzwyczajnym. Obecnie można tam zobaczyć wiele pawilonów i budek, które stoją puste.
- Warzywa, owoce, tania odzież – to wszystko można teraz wszędzie kupić – mówi Rafał Janus, który jak przyznaje, wpada czasem na Zielony Rynek, ale bardziej z przyzwyczajenia niż z chęci zrobienia zakupów.

Właściciel placu, którym jest PSS Społem w Wałbrzychu, widać doszedł do wniosku, że dłużej nie ma sensu utrzymywanie go przy życiu i przy bramie pojawiła się tablica informująca o chęci sprzedaży lub wynajęcia placu. Dwa przetargi nie przyniosły jednak żadnego efektu i nie znalazł się chętny do kupna nieruchomości (plac o powierzchni blisko pół hektara jest przeznaczony do prowadzenia działalności handlowo-usługowej), którego cena wynosi obecnie nieco ponad milion złotych.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group