Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 2893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zamknięta stadnina

Czwartek, 4 lipca 2019, 16:15
Aktualizacja: 16:31
Autor: red
Wałbrzych: Zamknięta stadnina
Fot. archiwum
Zarząd Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o. informuje, że w trosce o zdrowie i ochronę stada hodowlanego klaczy i ogierów z dniem 3 lipca ZAMYKA STADO I STADNINĘ i wydaje całkowity zakaz wjazdu na teren Stada Ogierów w Książu innych koni.

Decyzja taka została podjęta w związku ze:

- stwierdzeniem wirusowego zapalenia tętnic u koni w ośrodku jeździeckim Hipodrom Wola w Poznaniu (informacja na stronie PZJ 27.06.19r.)
- podejrzeniem EVA u jednego z koni w ośrodku jeździeckim w Radzionkowie (informacja na stronie Świat Koni 02.07.19r.) i w związku z tym faktem - decyzją o odwołaniu Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu i CDI3*
- podejrzenie wystąpienia wirusowego zapalenia tętnic u koni w województwie opolskim
- podejrzeniem wystąpienia EVA w województwie dolnośląskim (okolice Wrocławia

Informujemy, że nasze konie są zdrowe. Środki ostrożności (zamknięcie stada dla koni z zewnątrz) zostały wprowadzone w trosce o zdrowie naszych koni.

Stado Ogierów Książ OTWARTE dla zwiedzających w godzinach 10:00-18:00, prosimy odwiedzające osoby, które mają styczność z innymi stajniami o ZACHOWANIE MAKSYMALNYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI I HIGIENY w postaci dezynfekcji rąk oraz odzieży, lub każdorazowej jej zmiany.

Źródło: Stado Ogierów Książ

Twoja reakcja na artykuł?

7
6%
Cieszy
7
6%
Hahaha
2
2%
Nudzi
37
31%
Smuci
3
3%
Złości
62
53%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group