Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5738
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Zapaśnicze potyczki

Środa, 12 października 2022, 9:10
Aktualizacja: 9:12
Autor: PAW
Boguszów-Gorce: Zapaśnicze potyczki
Fot. Heros Boguszów–Gorce
Z workiem medali powrócili z Łodzi do Boguszowa–Gorc zapaśnicy Herosa, którzy zmagali się w międzynarodowym turnieju „Wielka Nagroda Łodzi – Master Cup 2022”.

W finale wagi 46 kg spotkały się Heroski – Zuzanna Wołowicz i Andżelika Toll, które wcześniej zwyciężyły po dwie walki w eliminacjach. Złoty medal zdobyła Zuzia, która na koniec zawodów została też wybrana przez organizatorów Najlepszą Zawodniczką Turnieju.

Wagę do 50 kg również zdominowały zawodniczki Herosa Boguszów-Gorce i w dodatku siostry – Regina Błaszkowska i Miriam Błaszkowska. Po zaciętym boju na najwyższym podium stanęła starsza i bardziej doświadczona Regina. Podopieczne Dariusza Piaskowskiego nie miały także sobie równych w wagach do 35 kg – Hanna Andrzejewska i do 53 kg – Magdalena Piaskowska, które również sięgnęły po złote krążki! Blisko podium znaleźli się też chłopcy – Ilia Ciara w wadze do 35 kg stoczył 4 walki – po dwóch zwycięstwach w eliminacjach przegrał półfinał, a w walce o brązowy medal przy prowadzeniu stracił punkty na kilkanaście sekund przed końcem pojedynku i zakończył zawody na 5. miejscu. Bartosz Stafin (52 kg) stoczył również 4 pojedynki. Odniósł dwa zwycięstwa i dwie porażki, w tym z późniejszym złotym medalistą w tej wadze – Ilią Kyryanenko reprezentującym Austrię.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group