Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 4164
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zaplanuj weekend

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Piątek, 17 sierpnia 2012, 9:58
Aktualizacja: Sobota, 18 sierpnia 2012, 6:23
Autor: PAW
Fot. red
Najbliższe trzy dni są pełne imprez kulturalnych. Wiele dziać się będzie w Wałbrzychu i w okolicznych miejscowościach.

17 sierpnia (piątek):

18.30 – Słoneczna Polana w Szczawnie Zdroju - Mistrzostwa Europy w Four Crossie 2012 - treningi

21:30 - Amfiteatr, pl. Teatralny - Letnie kino plenerowe „WaPFiN 2012” – projekcja filmu „Poranek kojota"

18 sierpnia (sobota):

11.00 – Galeria Victoria - Akademia bezpiecznej jazdy dla dzieci

11:00 – Sokołowsko - II Festiwal Sztuki Efemerycznej „Konteksty”

11:30 – Muzeum w Wałbrzychu – „Krasnal w Muzeum”. W tę sobotę zajmiemy się powiększeniem grona krasnali muzealnych. Wstęp 5 zł

12:00 – Hala widowiskowo-sportowa w Świebodzicach, ul. Mieszka Starego 6 - Amatorskie Zawody Siłaczy Strong Man 2012

16.30 – Słoneczna Polana w Szczawnie Zdroju - Mistrzostwa Europy w Four Crossie 2012 – ceremonia otwarcia, kwalifikacje, godz. 20.30 biegi finałowe

17:00 – Zamek Książ (Polsko-czeski plener malarski - wystawa poplenerowa. Znów kultura połączy Wałbrzych i Hradec Kralove. Malarze z Polski i Czech utrwalą pejzaż Wałbrzycha i okolic. W sierpniu spotkają się na Międzynarodowym Plenerze Malarskim, organizowanym przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury we współpracy z Adalbertinum w Hradec Kralove. Zapraszamy na wystawę poplenerową do Zamku Książ, 18 sierpnia o godz.17.00. Wystawa czynna będzie do końca wakacji, od września do grudnia prace będą prezentowane w Białej Wieży w Hradec Kralove)

18:00 – Amfiteatr, pl. Teatralny - Wieczorynki z Teatrem Lalki i Aktora - "Koziołek Matołek" (zapraszamy do Amfiteatru przy pl. Teatralnym na przygody sympatycznego Koziołka Matołka, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa. Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami. Poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych krajów, nierzadko wpada w kłopoty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu. „Koziołek Matołek” to spektakl, podczas którego najmłodsi widzowie bardzo chętnie współgrają z aktorami, wtórując im śpiewnie oraz zachwycając się feerią barw i komizmem sytuacyjnym)

19:00 – Zamek Książ - IX Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy - Koncert inauguracyjny

19 sierpnia (niedziela):

11.00 – Sokołowsko - II Festiwal Sztuki Efemerycznej „Konteksty”

11:00 – Amfiteatr, pl. Teatralny - Poranki z Teatrem Lalki i Aktora (w amfiteatrze przy pl. Teatralnym odbywać się będą interaktywne zabawy teatralne dla dzieci z elementami edukacji artystycznej i ekologicznej, prowadzone przez aktorów Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu)

11:00 – Zamek Książ - Baśniowy Książ – wycieczki z przewodnikiem (podczas spacerów po komnatach zamkowych, tarasach, korytarzach i dziedzińcach szukać będziemy skrzydlatego Pegaza, odważnego i sprytnego Herkulesa, przyjrzymy się pojedynkowi Ateny z Arachne zamienionej w pająka, dowiemy się, dlaczego pobliska skała nazywana jest Skałą Olbrzyma oraz czy perły przyniosły pięknej księżniczce Daisy pecha i czy Książ ma swoja „białą damę”)

11:30 – Muzeum w Wałbrzychu - Kwietny Papier (w niedzielę w wałbrzyskim Muzeum będziemy czerpać papier, każdą kartę z innymi dodatkami roślinnymi. Być może uda nam się na tym papierze napisać gęsim piórem... Zajęcia potrwają około 2 godzin)

12:00 – Rynek – „Z Mamą i Tatą zwiedzam Wałbrzych” (opowieści o rzeczach... powszednich, czyli zajęcia w muzeum i w tajemniczym ogrodzie. Zajęcia w Muzeum w Wałbrzychu, podczas których dowiemy się, jak nabić syfon oraz jak nabić kogoś w butelkę, będziemy złocić przedmioty i stworzymy ze starych całkiem nowe rzeczy)

12:00 – Zamek Książ - Letnia Akcja Kulturalna – „Trzy Świnki” (w ramach Letniej Akcji Kulturalnej organizowanej wspólnie z Teatrem William - Es zapraszamy dzieci i rodziców na przedstawienie pt. "Trzy Świnki". Spektakl odbędzie się 19.08.2012 r. (niedziela) o godz. 12.00 w Sali Kinowej Zamku Książ. Wstęp wolny)

19:00 – Hala Spacerowa w Parku Zdrojowym w Szczawnie Zdroju - Koncert plenerowy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej - "Turniej Tenorów". Wstęp wolny.

.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group