Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4861
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zapobiegli nieszczęściu

Piątek, 19 lutego 2021, 9:46
Aktualizacja: 10:48
Autor: red
Wałbrzych: Zapobiegli nieszczęściu
Fot. KMP Wałbrzych
Dzielnicowi pierwszego komisariatu otrzymali informację o próbie samobójczej młodej mieszkanki naszego miasta. Zareagowali natychmiast i dzięki szybkiemu działaniu na miejscu zdarzenia uratowali życie 19–latki.

Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu około godziny 17:00 otrzymali informację o możliwej próbie samobójczej 19-latki, która poprzez jeden z portali społecznościowych poinformowała, że nie chce już dalej żyć. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze ustalili, gdzie może przebywać młoda kobieta i niezwłocznie udali się w dzielnicę Biały Kamień. Pomimo głośnego pukania oraz wezwania do otwarcia drzwi, nikt pod wskazanym adresem nie reagował. Mundurowi zauważyli jednak wydobywające się z luki w ościeżnicy kłęby dymu i podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Wiedzieli, że w tym momencie cenna może być każda sekunda.

W jednym z pokojów dzielnicowi zauważyli leżącą na łóżku młodą kobietę. 19-latka miała płytki oddech, lekko wyczuwalny puls, dlatego funkcjonariusze wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, a sami udzielili wałbrzyszance pierwszej pomocy i nadzorowali czynności życiowe. Przewietrzyli także mieszkanie, które zadymione zostało przez niedomknięty przez kobietę piec centralnego ogrzewania.

Całe zdarzenie zakończyło się przewiezieniem przez ratowników medycznych nieprzytomnej kobiety do szpitala, gdzie udzielona została jej dalsza specjalistyczna pomoc medyczna. Dzięki szybkiej interwencji dzielnicowych pierwszego komisariatu nie doszło do tragedii i kolejny raz udało się uratować ludzkie życie.

Twoja reakcja na artykuł?

51
61%
Cieszy
1
1%
Hahaha
1
1%
Nudzi
16
19%
Smuci
4
5%
Złości
11
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group