Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Zapolska Superstar" rusza w Polskę

Środa, 26 października 2016, 6:42
Autor: red
Wałbrzych: "Zapolska Superstar" rusza w Polskę
Fot. użyczone
Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu już po raz czwarty wyrusza w trasę ze swoim spektaklem w ramach programu TEATR POLSKA!

Tym razem spektakl "ZAPOLSKA SUPERSTAR (jak przegrywać, żeby wygrać)" w reż. Anety Groszyńskiej rozpoczyna objazd po Polsce i zawita do ośmiu miast, na terenie trzech województw. Pokazom towarzyszą działania edukacyjne.

Program TEATR POLSKA realizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego powstał, by ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami i umożliwić prezentacje spektakli w miejscowościach
mających utrudniony dostęp do kultury. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu teatry instytucjonalne oraz organizacje pozarządowe mają możliwość zorganizowania pokazów spektakli w miastach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

Tymczasem w niedzielę, 23 października, zakończył się XVI Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" w Zabrzu. Trzy aktorki - Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska i Irena Sierakowska
- wykonawczynie roli ZAPOLSKIEJ - otrzymały wyróżnienia aktorskie za role w spektaklu "Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)" w reżyserii Anety Groszyńskiej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group