Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 1633
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zapomniane kąpielisko

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Piątek, 10 lipca 2009, 11:32
Aktualizacja: 11:45
Autor: PW
Fot. PW
Choć sezon letni w pełni, to nie widać tego na grzędowskim zalewie. Główną przyczyną braku wczasowiczów w tym miejscu nie jest jednak zła pogoda, ale chylący się ku upadkowi obiekt rekreacyjny. Pomysłu na rozwiązanie tego problemu od lat nie mają władze samorządowe.

Na przełomie wieków zalew w Grzędach w gminie Czarny Bór był jedną z większych atrakcji turystycznych powiatu wałbrzyskiego. Kąpielisko tętniło życiem, a na parkingu brakowało miejsc dla samochodów. Z roku na rok zalew stale podupada. Są jednak tacy, którzy nadal przyjeżdżają do Grząd z radością. - Jestem tutaj stałym bywalcem od 10 lat. Mimo że zalew nie wygląda zbyt okazale, to ja lubię tutejsze, przepiękne tereny – mówi Mieczysław Steczko, mieszkaniec Wałbrzycha.

Inni, których spotkałem na grzędowskim obiekcie, także wychwalają okoliczne tereny i wyliczają zalety kąpieliska. Nie zapominają jednak również o wadach. - To wina samorządu, że tu się od lat nic nie dzieje. Można przecież lepiej zagospodarować ten obiekt – uważa Paweł Janiec z Kamiennej Góry.

Większość terenu na zalewie, bo ponad 15 hektarów i oba zbiorniki wodne, należą do samorządu. Jednak władze Czarnego Boru od lat nie potrafią poradzić sobie z tym problemem. - Nie stać nas na utworzenie w tym miejscu ośrodka wypoczynkowego – mówi Zdzisław Pilczuk, sekretarz gminy.

Natomiast Józef Piksa, zastępca wójta w Czarnym Borze, zapewnia, że samorząd ma koncepcje jak zagospodarować zalew, ale potrzeba na jej realizację sporej sumy pieniędzy. - Istnieje możliwość sprzedania obiektu poważnemu inwestorowi – mówi Piksa.

Taki inwestor jednak nie pojawił się tutaj od lat i raczej ciężko liczyć na to, że pojawi się w najbliższych miesiącach. Dlatego zalew od lat był przekazywany w dzierżawę, ale trzeba uczciwie powiedzieć, że kolejni dzierżawcy nie mieli zamiaru inwestować własnych środków finansowych w poprawę wyglądu akwenu, który przecież do nich nie należy.

- To boli, że takie piękne miejsce marnieje – mówi Janina Bolecka z Wałbrzycha. W tym roku akwen został wyłączony z eksploatacji. Na pewno jednak w słoneczne dni nie zabraknie na nim miłośników kąpieli. Muszą oni pamiętać, że woda w zalewie nie została przebadana, a nad bezpieczeństwem kąpiących się nie będzie czuwał ratownik.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~piipi. 10-07-2009 12:45
~Moze plaza dla NUDYSTOW ..przyciagnela by *Fajnych panow ?
piipi 10-07-2009 14:08
..i lody ! LODY ..dla ochlody ! SMUTNE ..ze w tak uroczym miejscu trawa rosnie spokojnie !
~Igła 10-07-2009 16:05
Zalew doczeka się jeszcze lepszych czasów.Teren jest naprawdę piękny.To doskonałe miejsce na organizację całorocznego wypoczynku.Tylko ciągle brak sensownego inwestora.
piipi 10-07-2009 22:01
~IGLA ... i tutaj jest WASZE zadanie ! PRZYPILNOWAC ..aby okoliczni mieszkancy ..NIE wyrzucali tam SMIECI !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group