Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zapraszali na „Podróż do Nibylandii”

Środa, 27 lipca 2011, 12:31
Aktualizacja: 12:31
Autor: PAW
Wałbrzych: Zapraszali na „Podróż do Nibylandii”
Fot. PAW
Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, podczas której młodzież zapraszała wszystkich wałbrzyszan do obejrzenia spektaklu w ramach akcji „Lato w teatrze”.

„Podróż do Nibylandii”, bo tak się nazywa spektakl, zostanie zaprezentowana 29 lipca (piątek) o godzinie 19.00 w Galerii Victoria. Dzień później, w sobotę 30 lipca, spektakl zostanie zaprezentowany w WOK-u, również o godzinie 19.00. Twórcy i aktorzy, którzy biorą udział w tym przedsięwzięciu, przekonywali dziś, że warto obejrzeć oba przedstawienia, bowiem ze względu na scenerię tych miejsc, oba spektakle, mimo tego samego tytułu, nieznacznie się od siebie różnią.

Aktorzy przygotowujący się do występu przed wałbrzyską publicznością, trenują od 18 lipca. Uwieńczeniem ich pracy będzie spektakl „Podróż do Nibylandii” Sam spektakl ma nas przenieść w świat snu i baśni i jest skierowany zarówno do dzieci jak i młodzieży, ale również do dorosłych.
- Powoli wszystko dopinamy na ostatni guzik. Próby trwają od godziny 10.00 do 16.00 każdego dnia i zapewniam, że będziemy dobrze przygotowani – mówi Michał Machowski.

Uczestnicy projektu trenują pod okiem instruktorów i fachowców w podgrupach: promocyjno-dziennikarskiej, muzycznej, kostiumowo-scenograficznej oraz aktorskiej.
- Poszczególne grupy ściśle ze sobą współpracują, bowiem w innym przypadku nie będzie mowy o sukcesie naszego przedsięwzięcia – mówi Marcin Krauze, uczestnik projektu.

„Podróż do Nibylandii” to efekt pomysłów, jakie przedstawili uczestnicy projektu. Te pomysły zostały niejako zebrane w całość i efektem spektakl. Zobaczymy, jak przedstawienie zostanie odebrane przez wymagającą wałbrzyską publiczność.

„Lato w teatrze” to projekt organizowany przez Instytut Teatralny im. Z.Raszewskiego we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group