Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 6794
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Struga: "Zaprawiony" rowerzysta

Piątek, 4 lutego 2022, 6:40
Autor: red
Wałbrzych/Struga: "Zaprawiony" rowerzysta
Fot. KMP Wałbrzych
Kolejny już w tym roku rowerzysta postanowił w środku nocy wsiąść na jednoślad, pomimo temperatury oscylującej w granicach zera stopni Celsjusza. Okazało się, że 32–latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Sprawca tego poważnego wykroczenia otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Zobaczyć rowerzystę, kiedy temperatura powietrza oscyluje w okolicy 0 stopni Celsjusza, to nie częsta rzecz. Tego jednak doświadczyli wczoraj o godzinie 3:30 w nocy funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu. Badanie stanu trzeźwości, które wykonane zostało na ul. Andersa w Wałbrzychu, wykazało, że 32-letni mieszkaniec Strugi miał 0,63 promila alkoholu w organizmie. Na tym więc zakończyła się jego podróż rowerem i do domu musiał wrócić pieszo.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie - tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila - 2,5 tysiąca złotych.

Sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych muszą jednak liczyć się z tym, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu na wiele miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
5
63%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group