Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3799
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zarząd bez absolutorium

Piątek, 19 maja 2023, 12:45
Aktualizacja: 12:53
Autor: red
REGION: Zarząd bez absolutorium
Fot. użyczone
Zarząd Województwa Dolnośląskiego podczas wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego nie otrzymał absolutorium za rok 2022.

Posiedzenie Sejmiku trwało wczoraj bardzo długo. Najważniejszym punktem obrad było głosowanie za wotum zaufania dla zarządu województwa. Wynik tego głosowania to 18 radnych "za" wotum i 18 radnych "przeciw". Tym samym oznacza to, że zarząd nie uzyskał wotum zaufania i absolutorium za 2022 rok. Do uzyskania poparcia potrzebna jest bezwzględna większość głosów.

- Radni opozycji uderzyli w bieżące funkcjonowanie Samorządu Województwa poprzez zablokowanie technicznych zmian, które miały zostać wprowadzone w budżecie na rok 2023. Do tej pory taka sytuacja w historii Sejmiku Województwa nie miała miejsca. Nie zdarzyło się wcześniej, żeby opozycja zachowała się w tak destrukcyjny sposób. Nie rozumiem, jak można będąc Radnym w taki sposób działać na szkodę mieszkańców Dolnego Śląska – mówi Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
- Była to tylko i wyłącznie decyzja polityczna opozycji, gdyż sprawozdanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Rewizyjną i Regionalną Izbę Obrachunkową. Mimo, że jest to najlepszy budżet województwa od wielu lat to największym zarzutem kierowanym w stronę Marszałka Cezarego Przybylskiego był zarzut koalicji z PiS – mówi Małgorzata Calińska-Mayer Radna Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Czy wynik tego głosowania oznacza koniec koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Bezpartyjnymi Samorządowcami w Sejmiku? W kuluarach słychać głosy, że już w najbliższym czasie opozycja będzie chciała odwołać Zarząd.

Twoja reakcja na artykuł?

10
45%
Cieszy
6
27%
Hahaha
1
5%
Nudzi
3
14%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group