Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 4245
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zarząd Powiatu odnosi się do sytuacji wałbrzyskiej Straży dla Zwierząt

Wtorek, 21 lipca 2015, 12:00
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zarząd Powiatu odnosi się do sytuacji wałbrzyskiej Straży dla Zwierząt
Fot. red
Otrzymaliśmy oświadczenie Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego dotyczące sytuacji Straży dla Zwierząt.

W wyniku doniesień medialnych dotyczących zaprzestania działalności Stowarzyszenia „Straż dla Zwierząt” - Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego oświadcza:

Podczas VII sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego w dniu 29 kwietnia 2015r., radny Andrzej Lipiński zawnioskował do Zarządu Powiatu o poszukanie możliwości przekazania pomocy finansowej na rzecz Straży dla Zwierząt – Stowarzyszenia prowadzonego przez panią Iwonę Frankowską. Stowarzyszenie jest dobrowolnym, trwałym i samorządnym zrzeszeniem o celach niezarobkowych, które samodzielnie określa swoje cele, programy działania i struktury organizacyjne oraz uchwala akty wewnętrzne dotyczące jego działalności, opierając ją na pracy społecznej członków.

Wniosek złożony przez radnego został przez Radę Powiatu przyjęty większością głosów.

Na mocy art. 32 ust2 pkt 4 ustawy z dnia 5 czerwca 1998r., o samorządzie powiatowym, wykonawcą budżetu jest Zarząd Powiatu.

Pismem z dnia 11 maja 2015r. znak OBR.0003.1.24.2015 Pani Iwona Frankowska została poproszona o złożenie następujących dokumentów:
- statutu stowarzyszenia
- wniosku stowarzyszenia Straż dla Zwierząt o wsparcie finansowe wraz z dokumentami potwierdzającymi uzyskane wsparcie finansowe z innych instytucji w tym od gmin Powiatu wałbrzyskiego jak również organizowanych zbiórek publicznych.

Pani Frankowska pismo odebrała 14 maja 2015r. i do kancelarii Starosty dostarczyła jedynie statut stowarzyszenia pomijając drogę obiegu dokumentów ale dopiero po około 2 tygodniach.

W dniu 12 czerwca Zarząd Powiatu na wniosek Wicestarosty pana Krzysztofa Kwiatkowskiego rozpatrywał ponownie możliwość wsparcia dla Stowarzyszenia „ Straż dla Zwierząt”. Jednogłośnie Zarząd Powiatu podjął decyzję o udzieleniu wsparcia pod warunkiem znalezienia przez Wydział Finansowy Starostwa Powiatowego możliwości finansowania.

Informacja o decyzji Zarządu została przekazana panu Markowi Tarnackiemu Przewodniczącemu Rady Powiatu Wałbrzyskiego – w dniu 12 czerwca 2015r., pismem znak OBR.0003.1.24.2015.

Na kolejnym posiedzeniu Zarządu w dniu 18 czerwca Skarbnik Powiatu – pani Joanna Błażuk przedstawiła, w odpowiedzi na polecenie Zarządu Powiatu o udzieleniu wsparcia dla Straży dla Zwierząt, informację o możliwym wsparciu Stowarzyszenia na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w trybie art. 19a, który mówi, że organizacje pozarządowe mogą realizować zadanie publiczne o charakterze lokalnym lub ponadlokalnym, z pominięciem otwartego konkursu ofert po spełnieniu następujących warunków:

1) wysokość dofinansowania lub finansowania zadania publicznego nie może przekroczyć kwoty 10.000 zł;

2) zadanie publiczne musi być realizowane w okresie nie dłuższym niż 90 dni.

Pani Skarbnik poprosiła, aby zobligować pracownika Starostwa Powiatowego do skontaktowania się z panią Iwoną Frankowską i poinformowania jej o możliwości finansowania i jego zasadach. Wicestarosta stwierdził, że istotne jest, aby poinformować również panią Frankowską o możliwości skorzystania z pomocy finansowej w nowym roku budżetowym w ramach konkursu otwartego na realizację zadań z pożytku publicznego.

Pracownik Starostwa Powiatowego pismem znak OR.526.9.2015 z dnia 30 czerwca 2015 r. poinformował panią Iwonę Frankowską o możliwości aplikowania o ośrodki i zaoferował swoją pomoc przy przygotowaniu wniosku.

Pani Frankowska nie odebrała pism i nie podjęła czynności zmierzających do pozyskania środków finansowych.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group