Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3986
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zarzuty dla kuratora

Czwartek, 13 maja 2021, 11:43
Aktualizacja: 13:14
Autor: red
REGION: Zarzuty dla kuratora
Fot. Prokuratura Okręgowa Świdnica
Zarzut dla kuratora sądowego sprawującego nadzór nad rodzina trzyletniej Hani z Kłodzka.

Prokuratur Okręgowy w Świdnicy wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec zawodowej kurator sądowej sprawującej nadzór kuratorski nad rodziną trzyletniej Hani z Kłodzka.

Kurator zarzuca się, że w okresie od października 2018 roku do dnia 16 lutego 2021 roku w Kłodzku, będąc funkcjonariuszem publicznym, nie dopełniła ciążących na niej obowiązków wynikających ze sprawowania rzetelnego, pełnego i wnikliwego nadzoru nad rodziną Hani, w ten sposób, że nie prowadziła właściwej kontroli środowiska rodzinnego, nie podejmowała współpracy z instytucjami takimi jak szkoła, przedszkole i nie uzyskiwała koniecznych danych dotyczących funkcjonowania rodziny z instytucji oraz od osób bliskich dla matki Hani, a także z jej środowiska sąsiedzkiego. Nie weryfikował w sposób właściwy informacji dotyczących stosowania przemocy wobec małoletniej pokrzywdzonej, ograniczając się w tym zakresie tylko do rozmowy z matką Hani. Bagatelizowała ujawnione na ciele dziecka obrażenia ciała i nie wdrażała wymaganych procedur w postaci zawiadomienia organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz Sądu Rodzinnego o ujawnionych nieprawidłowościach. Nie wykazywała w opracowywanych przez siebie sprawdzaniach z wykonywanego nadzoru wszystkich istotnych danych dotyczących funkcjonowania rodzin oraz podała w nich nieprawdę, co do wykonanych czynności.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej kurator zawodowa nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu, a w swoich wyjaśnieniach podała, że nadzór kuratorski sprawowała w sposób prawidłowy i rzetelny.

Postanowieniem z dnia 11 maja 2021 roku Prokuratora Okręgowy w Świdnicy zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w obowiązkach zawodowych kuratora sądowego i poręczenia majątkowego.

Podejrzanej za zarzucany czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group