Piątek, 7 maja
Imieniny: Benedykta, Ludmiły
Czytających: 2808
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Zarzuty korupcyjne dla Wójta Gminy Stare Bogaczowice i jego zastępcy

Piątek, 13 października 2017, 11:56
Aktualizacja: Sobota, 14 października 2017, 8:17
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Zarzuty korupcyjne dla Wójta Gminy Stare Bogaczowice i jego zastępcy
Fot. red
W dniu 12 października 2017 roku funkcjonariusze Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na polecenie Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu Mirosława L. – Wójta Gminy Stare Bogaczowice i jego zastępcę – Bogdana S. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie ogłoszono im postanowienia o przedstawianiu zarzutów.

Mirosław L. usłyszał cztery zarzuty – jeden dotyczący żądania i przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 5000 złotych, drugi - przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 2000 złotych. Wręczającym korzyści majątkowe był jeden z przedsiębiorców budowlanych, którego firma wykonywała prace budowlane na rzecz Gminy Stare Bogaczowice. Dwa kolejne zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień w związku z podżeganiem jednego z przedsiębiorców do poświadczenia nieprawdy w dokumentach, poprzez wskazanie w nich wykonania, faktycznie niewykonanych robót budowlanych na rzecz Gminy Stare Bogaczowice. W zakresie dwóch ostatnich czynów Wójt miał działać wspólnie i w porozumieniu ze swoim zastępcą, który usłyszał także zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 5000 złotych.

Mirosław L. nie przyznał się do popełnienia żadnego z zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których negował swoje sprawstwo.

Bogdan S. również nie przyznał się do popełnienia żadnego z zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Wobec obu podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach po 10.000 złotych.

Mirosławowi L. za najcięższy z zarzucanych czynów grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bogdanowi S. za najcięższy z zarzucanych czynów grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group