Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zastępca burmistrza Boguszowa–Gorc spotkał się z mieszkańcami

Piątek, 22 marca 2019, 6:48
Aktualizacja: 8:40
Autor: Robert Bajek
REGION, Boguszów-Gorce: Zastępca burmistrza Boguszowa–Gorc spotkał się z mieszkańcami
Fot. Robert Bajek
W Centrum Kulturalno–Kongresowym "Witold" przy ulicy Traugutta w Gorcach odbyło sie wczoraj spotkanie zastępcy burmistrza Sebastiana Drapały z mieszkańcami.

Podczas spotkania mieszkańcy Gorc mieli okazję do zadawania pytań w interesujących ich sprawach dotyczących miasta, a także do zgłaszania swoich propozycji, pomysłów i uwag. Wśród problemów zgłaszanych przez mieszkańców Gorc znalazła się między innymi sprawa zniszczonego asfaltu przy ulicy Staszica, chodnika przy ulicy Słowackiego, problem zakłócania porządku, zalegających w różnych miejscach śmieci, nieestetycznych przystanków komunikacyjnych i oświetlenia ulicznego.

Sporo czasu poświęcono kwestii dopłat do wymiany ogrzewania. Gmina Boguszów-Gorce realizuje program zapoczątkowany w poprzedniej kadencji. Mieszkańcy zwracali uwagę, że o dofinansowanie mogą się starać jedynie właściciele lokali, natomiast najemcy nie posiadający tytułu własności są pozbawieni takiej możliwości. Reprezentujący Urząd Miasta Boguszów-Gorce Grzegorz Łuczko poinformował, że w tym roku powstanie projekt, który pozwoli ubiegać się o dofinansowanie również osobom wynajmującym lokale komunalne.

Warto również wspomnieć o innych poruszanych przez mieszkańców problemach: czystości wody w "Czerwonym Potoku", połączeniu pieszo-rowerowym Boguszowa i Gorc, którego brakuje, inicjatywie upamiętnienia wybitnego lekkoatlety: Rajmunda Niwińskiego czy złym stanie technicznym busów obsługujących lokalne połączenia. Z planowanych w Boguszowie-Gorcach inwestycji warto wymienić chodnik na Chopina, remont ul. Kościuszki, remont kaplicy i stworzenie parkingu przy cmentarzu w Gorcach, remont sanitariatów w szkole i planowana budowę obwodnicy Gorc.

Twoja reakcja na artykuł?

17
39%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
5%
Nudzi
3
7%
Smuci
5
11%
Złości
16
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group