Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zatańczą przeciw przemocy

Wtorek, 14 stycznia 2020, 7:38
Aktualizacja: Czwartek, 16 stycznia 2020, 8:35
Autor: red
Wałbrzych: Zatańczą przeciw przemocy
Fot. archiwum
Przed nami ósma edycja wydarzenia – tańca przeciw przemocy One Billion Rising/ Nazywam się Miliard.

To międzynarodowa akcja, której finał jest 14 lutego (na całym świecie właśnie w Walentynki). – Już ósmy raz spotkamy się, żeby razem zatańczyć przeciw przemocy wobec kobiet i dziewczynek, by dać wyraz solidarności z wszystkimi, które tej przemocy doświadczają, by głośno mówić o tym co możemy zrobić, by było nam wszystkim bezpieczniej. Wałbrzych włącza się kolejny raz w międzynarodową akcję One Billion Rising. To ważne byśmy powtarzali, jak ważny jest szacunek dla granic drugiego człowieka. Przyjdźcie. Przecież każdy i każda z nas ma jakąś ważną dla siebie kobietę lub dziewczynkę. Przyjdźcie dla nich. To nasza wspólna sprawa – wyjaśnia i zachęca Natalia Achmatowicz z Antyprzemocowej Sieci Kobiet.

Już teraz, w całym kraju 14 stycznia, miesiąc przed finałem, organizatorzy zaczynają promocję wydarzenia i przygotowania. Już teraz, jeszcze przed 14 lutego, można próbować swoich sił w tańcu. Próby organizowane są w każdą środę o 17.00 w WOK-u na Piaskowej Górze. Finał, przede wszystkim wspólny taniec (ale nie tylko), 14 lutego o godzinie 18.00 w Galerii Victoria. Więcej informacji i bieżąco uzupełniane szczegóły można znaleźć pod linkiem https://www.facebook.com/onebillionrisingwalbrzych/

Bardzo ważna informacja – nie trzeba umieć tańczyć, ważne jest, aby przyjść tego dnia i wspólnie dać wyraz braku zgody na przemoc. Należy dodać, że przemoc domowa wobec kobiet jest najczęściej zgłaszanym przestępstwem.

Twoja reakcja na artykuł?

12
43%
Cieszy
2
7%
Hahaha
4
14%
Nudzi
2
7%
Smuci
3
11%
Złości
5
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group