Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3327
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zatrzymane prawa jazdy

Środa, 5 maja 2021, 6:32
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zatrzymane prawa jazdy
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci w miniony czwartek prowadzili działania „Prędkość”, a dzień później odbył "Kaskadowy pomiar prędkości”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dbając o bezpieczeństwo na drogach przeprowadzili 29 kwietnia na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego kolejną już w tym miesiącu akcję „Prędkość”. Udział w akcji „Prędkość” wzięło 16 policjantów wałbrzyskiej „drogówki”. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili ponad 60 wykroczeń związanych z tym zagadnieniem i zatrzymali dwa prawa jazdy, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Po raz kolejny okazało się, że na wałbrzyskich drogach nie brakuje osób, które niestety lekceważąc ograniczenia prędkości, umyślnie łamiąc przepisy, narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ujawnili ponad 60 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Kierujący łamiący obowiązujące przepisy prawa ukarani zostali mandatami. Łącznie mundurowi dokonali 94 kontroli pojazdów. Miejsca pomiaru wyznaczone zostały w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

Dzień później 21 wałbrzyskich policjantów przeprowadziło działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie działań funkcjonariusze skontrowali 88 pojazdów i ujawnili aż 79 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Jeden kierujący pojazdem stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali też kierującego, który kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
2
15%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
2
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group